Bakan Soylu'nun "özel" uçuşları

Sezgin Baran Korkmaz'ın lüks uçağına kimler bindi? Süleyman Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'a ait lüks uçağı seçim döneminde bir taksi gibi kullandığı iddia edildi.

Bakan Soylu'nun "özel" uçuşları

Firari iş insanı Sezgin Baran Kormaz gündemden düşmüyor. 

Sedat Peker'in ateşlediği tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

İddia bu kez Cumhuriyet Yazarı Tuncay Mollaveyisoğlu'ndan... 

Sezgin Baran Korkmaz'ın lüks uçağına kimler bindi?

Mollaveisoğlu, çeşitli kaynaklara dayandırdığı yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, ABD'nin talebi üzerine Avusturya'da yakalanan ve gözaltında olan, Türkiye'de kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağını seçim döneminde sıkça kullandığını ileri sürdü, "Ulaştığımız bilgilere göre Soylu, uçağı seçim döneminde sıkça kullanmış. Uçak, ‘VIP’ isimlerin uçakları ile Atatürk Havalimanı’nın apronunda bekletiliyordu. Kayıtlara bakıldığında kimlerin uçtuğu ortaya çıkacaktır" dedi. 

İDDİALAR VAHİM

Mollaveisoğlu, Cumhuriyet'te yer alan haberinde "Kanadalı Bombardier firmasının 54 milyon dolar değerindeki, TC-YYA kuyruk numaralı Global tipi uçağı karapara aklamak iddiası ile tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın uçan sarayı idi... Elime ulaşan bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu uçağı özellikle seçim döneminde neredeyse özel taksisi gibi kullanmış... Korkmaz’ın uçan sarayı ile, gazetecilerden bürokratlara çok sayıda “ünlü” ismi özel olarak uçurduğu, özellikle İstanbul, Bodrum arasında bu uçağın durmaksızın sefer yaptığı iddialar arasında..." iddiasına bulundu. 

Mollaveisoğlu, uçak kaptanlarının tuttuğu yolcu defteri dışında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü listesine de işaret ederek, "Süleyman Soylu’nun ismini görmek sürpriz olmayacak çünkü konuştuğum kaynaklarım Soylu’nun özellikle seçim döneminde Sezgin Baran Korkmaz’ın bu süper lüks uçağını kullandığı yönünde... Korkmaz’ın Türkiye’deki ünlü yolcu listesi dışında bu uçağın uluslararası seferleri de sorgulanmalıdır... Hangi ülkelere ne sıklıkla gittiği, ne taşıdığı ve kimleri götürdüğü Euro Controll kayıtlarında mevcut... " ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 08:47

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER