İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den seçim sonrası ilk açıklama geldi.

İşte Akşener'in açıklamalarından satır başları: 

"Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu bugün tamamladık. Sandıklarda görev yapan tüm müşahitlerimize, okul ve sandık görevlilerimize, avukatlarımıza, her yaştan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gençlere ve kadınlara ayrıca teşekkür ediyorum. 

Tüm provokasyonlara rağmen milletimiz büyük bir olgunluk içinde demokratik hakkını kullandı. Allah her bir vatandaşımızdan razı olsun. Ülkemizdeki seçim gündemi ülkeyi çok yordu. Birikmiş birçok sorunumuz var. Bunların başında da ekonomi geliyor. Artık bu sorunlara eğilme ve çözüm üretme zamanı geldi. Biz de milletimizin bize verdiği muhalefet görevini yürüteceğiz. 

Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki, seçmen bizim için en halis ölçüttür. Millet iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Bize düşen mesajı anlamak, anladıktan sonra da gereğini yapmaktır. Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonucu üzerinden bir umutsuzluğa kapılmasın. 

Demokrasilerde her şeyin tartışılabileceğini itiraz edilebileceğini ama bir tek konuya itiraz edilemeyeceğini, o da hür iradeyle sandığa atılmış seçmenin oyunun sonuçlarıdır. Bir irade ortaya konduğunda niye ona oy verdin deme hakkı kimsenin yoktur.

Bu nedenle biz milletimizin sesini dinleyerek hareket ettik.

Bugünden sonra da yine aynı şekilde milletimizin taleplerini dinleyeceğiz. Şunu asla unutmayın ki biz hala buradayız. İYİ Parti ve İYİ Parti'nin mensupları burada, Meclis'te.

Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilen Erdoğan'ı tebrik ediyorum.

Biz yarından itibaren bu sonuçları bu şekilde yorumlayacağız, gereken dersleri çıkaracağız.

Kısıklı'daki konuşması pek umutlandırmamış olsa da, çok üzüldüm. Kılıçdaroğlu'nu zevkle kendisini alkışlayan bu ülkenin vatandaşlarına yuhlattı. Bu yeni oylar daha sandıkta sayılan bir Cumhurbaşkanına yakışmaz. Halbuki hepimizin cumhurbaşkanı olmayı, makulde buluşmayı kendisine yol edinir diye ummuştuk. İnşallah bu sondur. 

Euro tarihi zirvesini gördü! 29 lirayı aşarak rekor kırdı! Euro tarihi zirvesini gördü! 29 lirayı aşarak rekor kırdı!

Tüm Türkiye'nin umarım ki seçilmiş olduğu bu son döneminde tüm türkiyenin cumhurbaşkanı olduğunu hatırlar."

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceklerini söyleyerek "Bugün saat 22.30'da Sayın Kılıçdaroğlu'nun davetiyle CHP Genel Merkezi'ne gidiyoruz, orada da bir değerlendirme yapacağız" dedi.

Editör: Cansu Kurnaz