TSK ve MİT'in ortak operasyonunda 6 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde TSK ve MİT'in ortak düzenlediği hava harekatında 6 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü bildirdi.

TSK ve MİT'in ortak operasyonunda 6 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Metina bölgelerinde tespit edilen PKK'lı 6 terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi. 

6 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Metina bölgelerine hava harekatı düzenlendi. Tespit edilen PKK'lı 6 terörist, hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Kıran-4'te çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Öte yandan Ağrı'da, terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik gerçekleştirilen Kıran-4 operasyonu çerçevesinde düzenlenen ve 15 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, 5 kalaşnikof tüfek, 10 el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

PKK'nın kış öncesi hazırlıklara ağır darbe

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ağrı, Iğdır, Kars ve Erzincan'da terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesinin önlenmesi ve kış öncesi bölgede eylem yapma hazırlığında olan teröristlerin yakalanması ya da teslim olmamaları halinde etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan Kıran-4 operasyonu devam ediyor.

Operasyona şehidin adı verildi

Zırhlı birlikler ile polis ve korucuların da desteğiyle yürütülen operasyonun Ağrı ayağı ise İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde Kıran-4 Şehit Jandarma Er Oktay Gümüş adıyla sürdürülüyor.

Arama tarama çalışmaları sürüyor

Seçkin askeri birliklerin katılımıyla Ağrı Dağı bölgesinde 6 Kasım'da başlatılan hava destekli operasyonda 7 Kasım'da 8 terörist, 9 Kasım'da da 7 teröristin etkisiz hale getirilmesi sonrası bölgede arama tarama çalışmaları başlatıldı. Güvenlik güçlerine ait bomba arama köpeklerinin de katıldığı arama tarama faaliyetlerinde, teröristlerce kullanılan 3 sığınak ve barınak tespit edildi.

Terör sığınakları imha edildi

Mehmetçik tarafından imha edilen söz konusu sığınak ve barınaklardaki aramalarda, teröristlere ait 5 kalaşnikof tüfek, bu tüfeklere ait 34 şarjör ve mermiler, 10 el bombası, 21 el bombası tapası, 200 uçaksavar mühimmatı, 2 mayon ve fişek kutusu, 200 metre elektrik kablosu ile bomba yapımında da kullanılan 5 adet 12 kilogramlık mutfak tüpü ele geçirildi. Bölgede operasyonlara aralıksız devam edildiği belirtildi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER