TRT Spor 2 yayın hayatına başlıyor

Kamu yayıncısı TRT, yeni kanalını duyurdu: TRT Spor 2. Alternatif ve amatör sporların ağırlık olarak yer alacağı TRT Spor 2, temmuz ayında Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları'nı ekranlarına taşıyacak. TRT Spor 2 ne zaman yayın başlayacak? TRT Spor 2 uydu frekans bilgileri nedir? TRT Spor 2 şifreli mi? Detaylar haberimizde...

TRT Spor 2 yayın hayatına başlıyor

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Spor 2'nin yayın hayatına başlayacağını duyurdu.

"Spor kültürünü geliştirecek"

Ağırlıklı olarak alternatif sporlara yer verilecek TRT Spor 2 kanalıyla ilgili değerlendirmede bulunan Eren, "Sporu bütün yönleri ile vatandaşlarımızla buluşturacak, toplumdaki spor kültürünü geliştirecek, sporun yaygınlaşmasını, hemen her yaştan insanımızla buluşturmayı sağlayacak yayınlar yapacak yeni bir kanala ihtiyaç oluğunu düşündük" diye konuştu.

"Sporun her rengi olacak"

Eren, yeni kanal için TRT ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın uzun süren titiz bir çalışma yaptığına vurgu yaparak, "Sonucunda Türk sporuna hizmet edecek, sporun futbol dışındaki tüm amatör ve profesyonel olimpik branşlarının yer alacağı yani sporun her rengini görebileceğimiz bir kanalı halkımız ile buluşturuyoruz" ifadelerini kullandı.

Olimpiyat Oyunları TRT Spor 2'de

4 yıl bir düzenlenen ve sporseverlerin ilgiyle takip ettiği Olimpiyat Oyunları, TRT Spor 2'de ekrana gelecek. En son 2016'da Brezilya Rio'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları, bu kez 24 Temmuz 2020'de Japonya'nın başkenti Tokyo'da organize edilecek.

TRT Spor 2 yayın hayatına ne zaman başlayacak?

Kamu yayıncısı TRT'nin bir parçası olan ve şifresiz olarak sporseverlerle buluşacak TRT Spor 2, 27 Eylül 2019'da yayına başlayacak.

TRT Spor 2 uydu yayını frekans bilgileri nedir?

Alternatif sporların yer alacağı TRT Spor 2'nin Türksat 4A uydusundan yayın yapacak. TRT Spor 2 yayın frekans bilgileri şu şekilde:

Uydu: Türksat 4A 42'

Frekans: 11958

Symbol Oranı: 27.500

FEC: 5/6

Polarizasyon: Vertical (Dikey)

TRT Spor 2 frekans ayarları nasıl yapılır?

TRT Spor 2 kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerkiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa, uydu cihazınızın kurulum menüsünden 'Frekans Ekle' (Bazı cihazlarda 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Arama' veya benzeri olabilir) menüsünü açın. 'Uydu Adı' kısmında 'Türksat 4A'yı seçin.

Alt kısımda bulunan 'Frekans' kısmına 11958 sayısını girdikten sonra 'Polarizasyon' kısmını 'Vertical Dikey' olarak seçin. 'Sembol' kısmına '27.500' sayısını girdikten sonra 'FEC' değeri otomatik olarak seçilecektir. Bu değerleri seçtikten sonra aramayı başlatabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 18:48

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türksat KabloTV
Türksat KabloTV - 10 ay Önce

TRT Spor 2'ye yayın hayatında başarılar dileriz. Kanalımız Türksat KabloTV Platformumuzda 242. sıradan yayında olacaktır. TÜm kanal listesine ulaşmak için https://www.turksatuydunet.com/teledunya-kanal adresini ziyaret edebilirsiniz.

SIRADAKİ HABER