Trafiği birbirine katan silahlı magandalar 2 yıl hapisle yargılanacak

Düğün bahanesiyle E-5 karayolunda trafiği birbirine katarak terör estiren silahlı magandalar, Emniyet birimlerinin titiz çalışması sonucu gözaltına alındı. Para cezası kesilen şehir magandaları, 2 yıl hapisle yargılanacak.

Trafiği birbirine katan silahlı magandalar 2 yıl hapisle yargılanacak

İstanbul'da geçtiğimiz hafta bir grup lüks otomobilli maganda, Sefaköy'de gelin aldıktan sonra E-5 karayoluna çıkarak konvoy halinde ilerlemişti.

Bir süre sonra konvoydaki bir grup maganda, yolu trafiği kesip meşaleler yakarak ortalığı dumana boğmuş, abartı egzoz ve sirenlerle gürültü çıkartmıştı.

Magandalar bununla da yetinmeyip karayolunda ve alt geçitlerde tabancalarla havaya ateş açarak terör estirmişti.

Polis çok sayıda görüntüyü inceledi

Şoke eden görüntülerin medyaya yansımasının ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, çok sayıda görüntüyü incelemeye aldı.

Magandalara ceza yağdı

Saatler süren çalışmaların ardından sivil trafik polisi, olaya karışan konvoydaki magandaları tespit etti. Sürücülerin yerlerini de belirleyen polis, 8 magandayı tek tek yakalayarak gözaltına aldı. Şubeye götürülen magandalara burada, çeşitli suçlardan 324 TL para cezası kesildi.

İşlemleri tamamlandı

Şubede işlemleri tamamlanan magandalar, adli işlem yapılmak üzere Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 19:30

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER