TCDD Genel Müdürü görevden alındı

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt görevden alındı. TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun oldu.

TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda (TCDD) gece yarısı görevden alma ve atama kararları uygulamaya konuldu. TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın görevden alındı. Apaydın'ın iki görevine, TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Uygun getirildi.

TCDD'de atama kararları

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt da görevden alındı. Kurt'un yerine, Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı atandı. TCDD Genel Müdür Yardımcısı Öner Özgür, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı ise Yunus Emre Ayözen oldu. 

Bakanlıklarda atama kararları

Milli Savunma Bakanlığında Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Recep Kemal Akyürek, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettişliğine Mehmet Hakan Dursun, Milli Eğitim Bakanlığı'nda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fehmi Rasim Çelik getirildi. Sağlık Bakanlığında ise Dursun Uyar, Hüseyin İnceöz, Mehmet Koç Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılıklarına atandı. Müfettişliğe Nihat Sabuncu, TMO Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Üyeliğine Rifat Tan Benadam getirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER