Sözleşmeliler kadroya alınma sözünün tutulmasını istiyor

Kadro bekleyen süresiz sözleşmeli çalışanlar yaptıkları kampanya ile Twitter'da TT listesine girerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

Sözleşmeliler kadroya alınma sözünün tutulmasını istiyor

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile yaptığı görüşmede sözleşmelilerin kadroya alınması çalışmasındaki kapsamın genişletilerek, kurum, unvan ve görev yeri ayrımı olmaksızın bütün sözleşmeli personelin dahil edilmesini istedi.

3+1 uygulaması kapsam bakımından eksik ve yetersiz.

Kamuda çalışan sözleşmeli personellerle ilgili TBMM'ye sunulan kanun teklifi hakkında gerçekleşen görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yılancı, sözleşmeli öğretmen ve sözleşmeli din görevlileriyle ilgili 4+2 uygulamasının 3+1'e dönüştürülmesine ilişkin hüküm önerisinin kapsam olarak eksik ve yetersiz olduğunu belirterek, değişikliğin tüm sözleşmeli kamu personellerini kapsamasını istedi.

Tüm sözleşmeli personel kadroya alınmalı.

Yılancı ayrıca, 3+1 ayrımı yapılmaksızın nihai çözüm olarak mevcut durumdaki yanlışlıkların giderilerek, sözleşmeli personel statüsünün sona ermesi ve tüm sözleşmeli personelin istinasız kadroya alınmasını talep etti.

Sözleşmeli personel istihdamı tamamiyle terk edillmeli.

Büro Memur-Sen olarak kamu personel sisteminde kurum, unvan, görev ve görev yeri ayırımı olmaksızın kadrolu statüde istihdam esası benimsenmesi ve sözleşmeli personel istihdamının tamamen terk edilmesi kararlılığını sürdürdüklerini ifade eden Yılancı, önerinin kapsam olarak eksik olduğunu ifade ederek, aynı hak ve imkan kapsamında büro hizmet kolunda çalışan tüm sözleşmeli kamu personellerine de kadro verilmesini talep edip, diğer unvanlardaki sözleşmeli personelin mağduriyetini azaltmak ve mutlu olmalarını sağlamak için yapılan çalışmanın tekrardan gözden geçirilmesini istedi. 

Twitter'da süresi sözleşmeli memurlar yaptıkları kampanya ile gündem oldular.

Uzun zamandır kadrolu olmayı bekleyen ve kadrolu olamayan memurlar Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalıştılar. Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce verdiği sözü tutmasını ve kadroya alınmalarını talep ettiler.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter üzerinden önceden yapmış olduğu paylaşım:

Bazı kullanıcıların gündeme dair paylaşımları şu şekilde:

Ayrımcılık yapıldığı iddialarına dair paylaşım:

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER