Silivri depreminde engelli arkadaşına yardım ettiler

Geçtiğimiz hafta İstanbul'u sarsan depremde Sultangazi'deki bir okulda iki öğrenci, yürüme zorluğu çeken engelli arkadaşlarının kollarına girerek okuldan çıkardı. Yaşanan o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Silivri depreminde engelli arkadaşına yardım ettiler

İstanbul Silivri'de 26 Eylül Perşembe günü 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Sultangazi'deki Yunus Emre İlkokulu'nda deprem anında iki öğrenci, bedensel engelli arkadaşlarının kollarına girerek okuldan dışarıya çıkardı.

Engelli arkadaşlarına yardım ettiler

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde iki minik öğrencinin engelli arkadaşının yardımına koştuğu görülüyor. Biri kız iki küçük öğrencinin, yürüme engelli Ecrin Başkaya'nın kollarına girerek dışarı çıkardığı anlar kameralar tarafından kaydedildi.

"Elimi tutup dışarı çıkardılar"

Yaşanan o anları anlatan engelli öğrenci Ecrin Başkaya, "Aslında korktum. Ayla gidecekti geri döndü. Berat da bana dedi ki 'Gidecektim sana yardım ettim'. Sonra geldiler benim elimi tuttular çıktık dışarı. O gün korktum. En çok Berat yardım ediyor bana" dedi.

"Çok korktum"

Ecrin'in arkadaşı Berat Yalçın, "Az kalsın onu orada bırakıyordum. Ama çok korktum. Birden aklıma geldi. Yoksa ben gidiyordum" diye konuştu.
Kaçarken geri dönüp Ecrin'i aldıklarını söyleyen kız arkadaşı Alya Revna Çelik, "Ben aslında Ecrin dışarıda zannetmiştim. Onu ilk başta görmedim. Sonra kapıdan çıkarken arkama baktım Ecrin kalkıyordu. Sonra Berat'la birlikte kolundan tutup dışarı çıkardık" şeklinde konuştu.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER