Silahlı saldırgan İstanbul Adalet Sarayı'nda terör estirdi

Kartal Anadolu Adalet Sarayı'nın otoparkına motosikletiyle gelen silahlı saldırganlar, husumetlisi oldukları şahsı kurşun yağmuruna tuttular. Polisin saldırganı yakalama anı, kameralara yansıdı.

Silahlı saldırgan İstanbul Adalet Sarayı'nda terör estirdi

İstanbul Kartal'daki Anadolu Adalet Saray'ında açık otopark dışına motosikletle gelen kişi silahla dehşet saçtı. Saldırgan şahıs, iki kişiyi silahla vurarak yaraladı, ardından kaçtı. Polis saldırganı kısa sürede yakalarken, yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Kartal'da gergin dakikalar

Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı B Blok açık otoparkı dışında Mustafa Kemal Caddesi üzerinde saat 11.30 sıralarında yaşandı. Saldırgan şahısların isimlerinin A.U. ve B.A., saldırıya uğrayarak yaralanan kişinin adının C.Y. olduğu öğrenildi.

Mahkemeden sonra karşılaştılar

Saldırgan A.U. ve B.A. isimli şahıslar ile saldırıya uğrayan C.Y. isimli şahsın aralarında bulunan bir husumet dolayısıyla 3. Çocuk Mahkemesi'nde duruşmaya çıktık. Mahkemenin ardından tekrar karşılaştıkları esnada silahlı saldırı yaşandı.

Polisten kaçtılar

Saldırganlar olayın ardından motosikletle kaçmaya çalıştıkları esnada polisin dur ihtarına uymadılar. Bunun üzerine polisler B.A. adlı şahsı yaralı olarak ele geçirdi. Kaçan diğer şahıs da kısa sürede yakalanırken olayla bağlantılı 4 kişi daha gözaltına alındı.

Yakalanma anı kamerada

Saldırıda yaralanan C.Y., Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer yaralı şüpheli B.A ise Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Öte yandan, polisin saldırganı yakalama anları kameralara yansıdı. Görüntülerde polis saldırgan şahsı yakalayarak yere yatırıyor ve kelepçeleyerek gözaltına alıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER