Sedat Peker’in basın danışmanından çarpıcı açıklama!

Yurtdışından yayınladığı videolar ile Türkiye’nin gündemine oturan Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, gazeteci Alişer Delek’e konuştu.

Sedat Peker’in basın danışmanından çarpıcı açıklama!

Sedat Peker, yurt dışından yayınladığı videolardaki iddialarıyla Türkiye’nin gündemine oturmaya devam ediyor. Peker, bir süredir “Yayınlayacağım” dediği videoları yayınlamazken, gazeteci Alişer Delek, Peker’in basın danışmanı Emre Olur ile telefonda görüştü.

Görüşmenin detaylarını twitter hesabından aktaran Delek, şu ifadeleri kullandı:

“Aklımdaki bir kaç soru için Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefonda görüştüm. Bazı bilgiler bilinir olsa da şeffaflık açısından olduğu gibi yazıyorum:

Sordum: Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?

"BAE HAYATİ TEHLİKESİNİN ARTACAĞI YÖNÜNDE UYARIDA BULUNDU"

Emre Olur: BAE polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin (suikast vb) artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak.

Sordum: Ülke değişikliği nasıl olacak, kendi imkanlarıyla mı BAE ya da başka bir istihbarat servisi mi yardım edecek?

Emre Olur: Biz kimseden yardım almayız her zaman kendi imkanlarımızla hareket ettik. Haftaya ülke değişikliği tamamlanacak.

Asıl merak ettiğim soru şuydu, ve en çarpıcı yanıtı aldım:

Peker neden yurt dışına çıktı?

- Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen bir takım şeyler. Onları yapmamak için TR’den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir.

Emre Olur: Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan.

Video yayınlamama konusunda bir ekleme:

"Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor."

Sedat Peker’in yakınındaki isimden çarpıcı açıklama!

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 13:31

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER