Sedat Peker Youtube'dan para kazanıyor mu?

Videoları izlenme rekorları kıran Sedat Peker'in Youtube'dan para kazanmadığı ortaya çıktı... Peker, sosyal medya hesabından para kazanma özelliğini aktif etseydi tahmini olarak 215 bin dolar gelir elde edecekti...

Sedat Peker Youtube'dan para kazanıyor mu?

Yayınladığı videolar ile sosyal medyanın gündemine oturan Sedat Peker, izlenme rekorları kırıyor... Peki Sedat Peker, yayınladığı videolar karşılığında Youtube'dan para kazanıyor mu?

PARA KAZANMA ÖZELLİĞİ KAPALI

Webtekno'un haberine göre Sedat Peker'in YouTube kanalında reklam geliri özelliği kapalı durumda. Bu nedenle Sedat Peker, sözkonusu videoların izlenirliğinden herhangi bir gelir elde etmiyor. Peki Peker YouTube videolarında reklam gelirlerini açmış olsaydı ne kadar kazanacaktı?

Habere göre Social Blade verileri, Sedat Peker'in halihazırda 1,08 milyon abonesi, 156,9 milyon toplam video izlenmesi bulunduğunu gösteriyor. Bu veriler hem Peker'in YouTube gelirinin ne kadar olduğunu hesaplamayı, hem de Peker'in aylık ve yıllık ortalama gelir potansiyelini görülebilmesini sağlıyor.

TAHMİNİ 215 BİN DOLAR...

Peker'in Youtube kanalının Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli bir olduğu da hatırlatılan haberde şöyle deniliyor:

"YouTube, BAE'de her 1.000 izlenme için 1,37 dolar reklam geliri sağlıyor. Bu da Sedat Peker'in reklam özelliğini açmış olsa şu ana kadar tahmini olarak yaklaşık 215 bin dolar gelir elde etmiş olacağı anlamına geliyor"

Social Blade, elde ettiği veriler ışığında Sedat Peker'in aylık ve yıllık tahmini gelirlerini de paylaşıyor. Buna göre Peker, aylık 30,5 bin ila 488,6 bin dolar arasında; yıllık ise 366,4 bin ila 5,9 milyon dolar arasında bir gelir elde etme potansiyeline sahip. Ancak başta da belirtildiği gibi bunun için öncelikle Peker'in reklam gelirlerini açmış olması ya da sponsorlu videolar yayınlaması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 17:24

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER