MHP muhalifi bir gazeteciye daha barbar saldırı

Gazeteci Metin Işık, sopalı bir grup tarafından sokak ortasında dövüldü. Işık, olayla ilgili olarak, "Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım" dedi. Geçtiğimiz hafta da Devlet Bahçeli'yi eleştiren Korkusuz yazarı Ahmet Takan, yumruklu saldırıya uğrayarak yaralanmıştı.

MHP muhalifi bir gazeteciye daha barbar saldırı

Iğdır'da yerel gazete sahibi gazeteci Metin Işık, sokak ortasında eli sopalı bir grup tarafından darp edildi. MHP'ye muhalif söylemleriyle tanınan Işık, "Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" dedi.

"Vur vur" diye bağırdılar

Görüntülerde, bisikletiyle evine dönen Metin Işık'ın, elleri sopalı bir grup tarafından yolu kesildiği ve darp edildiği görülüyor. Ayrıca videoda saldırganlardan birinin "Vur, vur" dediği de duyuluyor.

"Saldırganların kim olduğunu biliyorum"

Saldırganlardan birinin daha önce kendisini tehdit eden Mutluhan K. olduğunu, diğerlerini ise tanımadığı belirten Işık, "Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan K., 'Nasılsın ağabey?' deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Metin Işık

Saldırıyı kameraya kaydettiler

Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, sosyal medya hesabından videoyu, "Gazeteci Metin Işık'a saldırı anı... Işık, MHP milletvekili Yaşar Karadağ'ı eleştirdiği yazıları nedeniyle, cami çıkışında saldırıla uğruyor. Vurun diye bağıran kişinin ise Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar olduğu ileri sürülüyor. Işık’ın sağlığı iyi" sözleriyle paylaştı.

İşte o anlar:

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 14:47

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER