Mahkemeden, Emine Bulut'un kızı için resmi IBAN numarası

Eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut'un, kızına yapılan yardımların korunması amacıyla kayyum olarak atanan Avukat Enver Kılıç, yapıldığı söylenen bağışlarla ilgili olarak, mahkemenin belirlediği hesap numarası dışında yapılan yardımların takip edilemediğini söyledi. Emine Bulut'un kızına yardım etmek için mahkemenin belirlediği resmi IBAN numarası nedir? Emine Bulut'un kızına para yardımı nasıl yapılır?

Mahkemeden, Emine Bulut'un kızı için resmi IBAN numarası

Kırıkkale'de eski eşi F.V. tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına yapılan yardımların korunması ve güvence altına alınması amacıyla kayyum olarak atanan Avukat Enver Kılıç, yapıldığı söylenen bağışların, mahkeme tarafından açılan hesaba gönderilmediği için kime, hangi yolla, ne miktarda gerçekleştirildiğinin izlenemediğini bildirdi.

Kayyum avukattan yardım açıklaması

Mahkemenin atamaya ilişkin ara kararı doğrultusunda 29 Ağustos-6 Eylül arasında, tarafından yürütülen faaliyet, takip ve tespitleri basın yoluyla paylaşma gereği duyduğunu ifade eden Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Sadece mahkemenin belirlediği hesap numarasına yardım gönderin"

"Olay mağduru F.B.V.'ye muhtelif medya unsurları aracılığı ile yapıldığı söylenen bağışlar, mahkeme tarafından açılan hesaba yapılmadığı için kime, hangi yolla, ne miktarda gerçekleştirildiği izlenememektedir.

Emine Bulut'un kızına yardım yapılabilecek resmi IBAN numarası

Yapıldığı veya yapılacağı söylenen bağışların Kırıkkale Vakıfbank Şubesinde açılan IBAN TR97 0001 5001 5800 7309 2156 25 nolu hesaba yapılması, sair bankalar ya da hesaplarda bağış adı altında bir meblağ var ise denetim ve gözetimi mahkemeye ait bu hesaba aktarılması gerekmektedir.

"Muhtelif yerlere yapılan yardımlar takip edilemiyor"

Vatandaşlarımızın yardıma yönelik teşebbüslerini sorgulamak mümkün olmamakla birlikte, yapılan bağışların mağdur dışında birilerinin eline ya da hesabına yapılması denetimi ortadan kaldırmakta, hesap verilebilirliği imkansız hale getirmektedir." 

Kılıç, halen gündemde olan bu konuda oluşan algı ve bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek, yapılmış ve yapılacak yardımların olay mağduruna hizmet etmesini sağlamak için bu bildirinin kamuoyuna duyurulduğunu aktardı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 00:44

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER