Kendisinden korkunca kaçtı

Hırsızlık için girdiği atış poligonunda, aynada kendini görünce panikleyen şüpheli 6 saniye içinde hızla iş yerini terk etti.

Kendisinden korkunca kaçtı

9 Şubat Pazar günü Antalya Muratpaşa ilçesi'nde meydana gelen olayda, başlarında kapişon ve yüzlerinde maske bulunan 2 şüpheli sabahın erken saatlerinde bir atış poligonuna geldi. Çevrede bir süre dolaşıp araştırma yapan iki şüpheliden biri gözcülük yaparken, diğeri pencere camını kırıp içeri girdi. Giriş bölümünde bulunan raftaki eşyalara doğru ilerleyen şüpheli, aynada kendisini görünce paniğe kapıldı. Karşısında daha sonra miğferli, hücum yelekli, başında gözlük bulunan maket askeri gören şüpheli hızla iş yerini terk etti.İki şüphelinin kaçma anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İş yerinden gelen alarmla uyandıklarını dile getiren Antalya Atış Poligonu Lara Müdürü Süleyman Sönmez, “Dükkanı açtığımızda pencere camlarından birinin kırık olduğunu gördük. Polise haber verdik. Güvenlik kamerasından olayı incelediğimizde hırsızların poligona pencereden girdiğini, aynada kendisini ve asker maketini gördükten sonra 6-7 saniye içinde kaçtığını fark ettik. İki kişi geliyorlar ama biri içeri giriyor. Üst düzey bir güvenliğimiz var. Buraya neden girdiklerini anlayamadık ve umduklarını bulamadılar” diye konuştu. Maket askerin kurtarıcıları olduğunu vurgulayan Sönmez, “İçeriden bir şey alamadılar. 6-7 saniye gibi bir olay. Aynada kendini görünce can havliyle dışarı kaçıyor” dedi.

Gülseren Bozkuş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER