Kargo firmasının sorumsuzluğu yüzünden bilgisayarı çalındı

Üniversite öğrencisi gencin, kuzenine kargoyla gönderdiği bilgisayar kimliği belirsiz kişi tarafından alındı. Savcılığa gidip şikayetçi olan genç "Kargocular kimliğe bakmadan ürünü teslim etmiş. Bu işin peşini bırakmayacağım" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kargo firmasının sorumsuzluğu yüzünden bilgisayarı çalındı

İzmir'de Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencisi Bedran Çakar, geçtiğimiz cumartesi günü dizüstü bilgisayarını kargoyla İstanbul'da öğrenci olan kuzenine gönderdi.

Kimliği belirsiz kişi bilgisayarı almış

Kargo şirketinden Çakar'a, ürünün teslim edildiği bilgisi geldikten birkaç saat sonra kuzeni kargoyu teslim almak için şubeye gitti. Ancak şubede kargonun başka biri tarafından aldığını öğrendi. Bunun üzerine Çakar yetkililerle bağlantıya geçerken, güvenlik kamerası görüntülerinden kargoyu kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin aldığını görüldü. Kargo firmasından beklediği yardımı alamadığını iddia eden Çakar, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

"Kuzenim aldı sandım"

Kargonun başkası tarafından alındığını kuzeninin şubeye gittiğinde öğrendiklerini belirten Çakar, "İstanbul'da okuyan kuzenime lazım olduğu için ben de bilgisayarı kargoyla yolladım. Kargo geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'a ulaşmış. Ancak kargoyu tanımadığımız biri alıp götürmüş. Cumartesi günü bana verilen kargo takip numarasıyla yaptığım kontrolde kargomun teslim edildiği bilgisine ulaştım. Ben de kuzenim aldı sandım. Ancak iki saat sonra kuzenim beni arayıp 'Kargoyu almaya gidiyorum' deyince bir terslik olduğunu anladım" dedi.  

"Zararımın karşılanacağını söylediler"

​Harçlıklarını biriktirerek bilgisayarı aldığını aktaran Çakar, zararının karşılaşmasını istedi. Çakar, "Kargo yetkilileri, bana 24 ila 48 saat arasında dönüş yapılacağını, kargomun bulunamaması durumunda ise zararımı karşılayacaklarını söylediler.

"Bu işin peşini bırakmayacağım"

Fakat 6 gün geçmesine rağmen bana ulaşan kimse olmadı. Bunun üzerine ben de savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu konunun peşini bırakmayacağım. Geçtiğimiz yaz tatilinde Muş'ta ayakkabı dükkanında çalıştığım harçlıkları bilgisayarı almıştım.

"Kargocu kimliğe bakmadan teslim etmiş"

Ben mağdur oldum, başkalarının olmaması için elimden geleni yapacağım. Kargo yetkilileri, lütfen kimlik görmeden ürünleri vermesinler. Kargoyu alana hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 01:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER