İzmir'de HDP çalışanı Deniz Poyraz'ı öldüren zanlının yakalanma görüntüleri

 İzmir’de HDP İl Başkanlığına yönelik yapılan ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırı şüphelisinin, saldırının ardından polisle girdiği ilk diyalog kameralara yansıdı.

İzmir'de HDP çalışanı Deniz Poyraz'ı öldüren zanlının yakalanma görüntüleri

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır." dediği vahim olayda yeni görüntüler ortaya çıktı.

"KİMSEYİ VURMADIM"

İzmir'de HDP İl başkanlığına yapılan silahlı saldırıda Deniz Poyraz'ın ölümüne neden olan saldırganın yakalanma anları kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde şüphelinin, "Kimseye zarar vermedim, kimseyi vurmadım, bir kişiye ateş ettim" dediği görülüyor.

Konak ilçesinde, HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.'nin içeriye girmesinin ardından binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Kısa bir süre sonra şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

İZMİR HDP SALDIRGANI

"ÇALIŞIYORDUM İSTİFA ETTİM"

Öte yandan O.G.’nin saldırı sonrası HDP İl Başkanlığı önünde gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” dediği görülüyor. Ayrıca şüphelinin, bina çevresinde birkaç kez keşif yaptığı, bina içerisine girdiğinde orada bir kaç kişinin olabileceğini düşündüğünü söylediği de öğrenildi. Polisle girdiği ilk diyalog sırasında şüphelinin rahat tavırları ise dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 08:54

Mehmet Aksel


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER