İşte Halk Ekmek büfesini yakan zanlıya istenen ceza

Halk Ekmek büfesini yaktığı iddia edilen zanlı hakkında savcılık 29 yıla kadar hapis istedi.

İşte Halk Ekmek büfesini yakan zanlıya  istenen ceza

Bakırköy’de halk ekmeği büfesini yaktığı ve büfeden mont ile ekmek çaldığı iddia edilen şüpheli Ali Yıldız hakkında iddianame hazırlandı. Savcı tutuklu şüpheli hakkında 4 ayrı suçtan 11 yıldan 29 yıla kadar hapis isteminde bulundu.

7 Mayıs tarihinde gerçekleşen olayda şüpheli Ali Yıldız’ın gece yarısından sonra ekmek büfesinin olduğu yere geldiğine ve saat 02.44’te de büfeye girdiğine yer verildi.

Yaklaşık 20 dakika boyunca büfenin etrafından dolaştığının anlatıldığı iddianamede şüphelinin en son olarak elinde poşet ve üzerinde montla göründüğüne ve 3 dakika sonra da yangının çıktığına ait kamera görüntüleri anlatıldı.

İddianamede halk ekmeği büfesini işleten Mithat Ali Yanbeyi’nin yangın nedeniyle zararı olduğu yönünden şikayetçi olduğuna fakat sonra iş yerinde inceleme yapınca büfede bulunan montu ile bir miktar parasının da olmadığına yönünde beyanına yer verildi.

"BÜFEYİ YAKMADIM"

Koronavirüs nedeniyle cezaevinden izinli olarak çıkan şüpheli Ali Yıldız’ın ifadesinde  olay anında acıktığı için büfeden ekmek ve su; çok üşüdüğü için de montu aldığını söyledi. Ancak "Büfeyi yaktı" iddiasını kabul etmedi.  

"29 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ"


Savcılık, güneşin doğuş ve batış saatleri çizelgesini dikkate alarak olayın gece vakti işlendiğinin anlatıldığı iddianamede şüphelinin her ne kadar suçlamaları kabul etmese de görgü tanığı taksicinin teşhisi ve kamera görüntüleri neticesinde Ali Yıldız hakkında ‘yangın çıkartarak genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar, ‘gece vakti hırsızlık’ suçundan 7 yıl 6 aydan yıldan 15 yıla kadar, ‘yakarak mala zarar verme’ suçundan 2 yıldan 8 yıla kadar, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar toplamda 11 yıldan 29 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını talep etti.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 11:35

Sait Özseven


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER