İstanbul'da 29 Ekim Salı günü ulaşım ücretsiz

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının 96. yılının kutlanacağı 29 Ekim 2019 Salı günü İstanbul'da İBB'ye bağlı toplu ulaşım araçlarında seyahat ücretsiz olacak.

İstanbul'da 29 Ekim Salı günü ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde oybirliğiyle İstanbul genelinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda toplu ulaşımın ücretsiz olmasına karar verildi.

"Gazi Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz"

İBB Meclisi'ne bugün gelen teklifte, "Ülkemizde 29 Ekim Salı günü büyük bir coşku ile kutlanacak olan, Cumhuriyetimizin 96. yılı sebebiyle, Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, toplu ulaşım araçlarının kullanımını özendirmek ve özel araçların oluşturacağı trafik yoğunluğunu azaltmak amacı ile toplu ulaşım araçlarının ücretsiz taşıma yapmalarının faydalı olacağı düşünülmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz" denildi.

Ücretsiz ulaşım otobüs, metro, tramvay ve vapurlarda geçerli

Teklif, İBB Meclisi'nde bugün oy birliğiyle kabul edildi. Karar, İstanbul Kart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü araçları, Şehir Hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul AŞ araçları ve Otobüs AŞ araçlarında geçerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 02:26

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER