İBB'de araç polemiği devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Yenikapı Meydanı'nda sergilediği araçlara ilişkin Ak Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tefvik Göksu açıklama yaptı.

İBB'de araç polemiği devam ediyor

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tefvik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Yenikapı Meydanı'nda sergilenen araçlarla ilgili açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İBB Meclisi'nde konuşan Göksu, İstanbul’da bir tiyatro izlediklerini ileri sürerek, İmamoğlu'nun "643 yöneticiye bin 717 makam aracı verilmiş" sözlerini hatırlattı.

"Bu makam araçları nerede?" diye soran Göksu, bu soruya cevap aradıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neden 997 araç aldınız?"

"Makam araçları bunlar mı? 643 yöneticiye bin 717 makam aracı bulunamayınca bunlar hizmet fazlası araçlar dediniz. Yenikapı’ya 730 araç topladınız. Topladıktan sonra baktınız tepki geliyor gece operasyonlar ile kamyonetleri geri çektiniz. O kamyonetler kimin makam aracıydı? İSKİ’ye 2 Ağustos tarihli ile 997 aracı neden aldınız? Bizim dönemimizde bin 400 TL’ye kiralanan araç, yeni dönemde 3 bin 341 TL’ye kiralanmış. Mesele hizmet ise bunları da göndermeniz lazım. Hizmet fazlası araç elbette kamu kurumunda fazla ise bunun çıkarılması gerekir. Bu neye göre belirlenir. Hiçbir şey yapmayacaksanız bunlar tabiki denetim fazlasıdır. Bundan sonra zabıta işleri yapmayacak mısınız? Bundan sonra insanların ayağına hizmet götürmeyecek misiniz? O zaman bunlar hizmet fazlası araç. Bunları teslim edebilirsiniz."

Yenikapı’da toplanılan araçları trafikte takip edeceklerini söyleyen Göksu, belediyeden birine hizmet dışı şekilde tahsis edilmiş araç varsa ispat edilmesini istedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aklıselim
Aklıselim - 11 ay Önce

Aylardır millete eşin dostun kullandığı 1717 lüks makam aracıyla israf yapıldığı propagandası yapanların kendi ağzından konulan son nokta:
Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Yavuz Erkut açıklamada:
"Bugün burada, yapmış olduğumuz çalışma sonunda, tasarruf sonucu 730 hizmet aracını sizlere takdim ediyoruz."
İBB'nin 2 Ağustos'ta 997 araçlık ihaleye çıkılmasını da lütfen not edelim. 730 israf ise 997 nedir?

SIRADAKİ HABER