Fatih Portakal'dan NTV kameramanını tehdit eden bürokrata tepki

TBMM'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın protokol müdürü olduğu öğrenilen bir kişi, görevini yapan basın emekçisi NTV kameramanını kenara çekerek tehdit etti. Meclis'ta yaşanan magandalığı NTV yayınlamamayı tercih ederken, Fox TV ana haber bülteninde ekrana gelen görüntülere anchorman Fatih Portakal tepkisini dile getirdi.

Fatih Portakal'dan NTV kameramanını tehdit eden bürokrata tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da katıldığı Meclis Plan Bütçe Komisyonu girişinde ilginç bir olay yaşandı. Oktay'ın protokol müdürü, meclis koridorlarında işini yapan NTV kameramanına müdahale ederek, "Şu tarafa gel konuşalım" diyerek üstü örtülü tehditte bulundu.

İşte o anlar:

Kameramandan özür dilediler

Protokol müdürü şahıs, NTV kameramanını kovalarken diğer haberciler araya girdi ve tepki gösterdi. Muhabirlerin tepkisi üzerine protokol müdürü hızla uzaklaştı. Konu daha sonra Fuat Oktay'a da iletildi ve Oktay'ın basın danışmanı Ali Genç gelerek habercilerden özür diledi.

NTV yayınlamadı, Fox ekrana taşıdı

Meclis çatısı altında yaşanan bu olaya kameramanın çalıştığı televizyon kanalı NTV'nin sessiz kaldığı ve olayın görüntülerini yayınlamaması dikkat çekti. Görüntüler, Fox TV ana haber bülteninde ekrana gelirken anchorman Fatih Portakal, bürokrata sert tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 23:16

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER