Erdoğan'dan flaş yerli aşı açıklaması!

Cumhurbaşkanı yerli aşı üretimiyle ilgili olarak eylül ve ekim ayını işaret etti.

Erdoğan'dan flaş yerli aşı açıklaması!


Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından “Yerli aşıya gönüllü olun” çağrısında bulunmuştu. Bu ifadenin ardından “Yerli aşı ne zaman çıkacak, ismi belli oldu mu? Yerli aşıda gönüllü olmak için nereye başvurulur, son durum nedir?” sorularının yanıtları hakkında araştırmalar hız kazandı.

Şu an Çin aşısı Sinovac ya da Alman aşısı Biontech seçenekleri bulunan aşı kişinin tercihine göre kendisine uygulanıyor. Pek çok kişinin umudu da yerli aşıda... 

Konuya ilişkin müjdeli haber ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "Yerli aşımızla ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor. Temenni ederim ki eylül, ekim gibi biz de kendi aşımızı üretmiş oluruz. Bizim de arzumuz en kısa zamanda maskeden de kurtulalım. Halkımız da bu konuda bir rahatlama sürecine girmiş olsun" dedi.

‘Eylül, ekim gibi.."

Yerli aşı ile ilgili sorulara da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli aşımızla ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor. Temenni ederim ki eylül, ekim gibi biz de kendi aşımızı üretmiş oluruz. Bizim de arzumuz en kısa zamanda maskeden de kurtulalım. Halkımız da bu konuda bir rahatlama sürecine girmiş olsun." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 16:43

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER