Ece Üner: Atatürkçülükten anladığınız bu mu?

Show TV spikeri Ece Üner, Cumhuriyet Bayramı'nda metronun içinde kutlama yapıldığı anlarda, cübbeli bir vatandaşı özellikle kameraya alan kişiye tepki gösterdi. Üner, "Atatürkçülükten anladığınız bu mu ? Bu ülkede sağcı, solcu, ilerici, gerici, yoktur. Namuslu ve namussuzlar vardır. Bu taciz açık açık namussuzluktur" dedi.

Ece Üner: Atatürkçülükten anladığınız bu mu?

İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı'nda metronun içinde kutlama yapıldığı anlarda, cübbeli bir vatandaşın özellikle kameraya alınıp zoom yapılması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Show TV spikeri Ece Üner, ana haber bülteninde söz konusu görüntüleri çeken kişiye tepki gösterdi.

"Yobazlık, takılan sarık veya açılan baş değil, tahammülsüzlüktür"

Üner, "Özellikle belirtmekte ve altını çizmekte büyük bir fayda var. 10. yıl marşını büyük bir coşkuyla söyeleyenlere hiçbir sözümüz yok. Sözümüz marşı kişiye karşı kullanan ve tacize giren o video çekimini yapana. Yobazlık takılan sarık, açılan baş değil, tahammülsüzlüktür" dedi.

"Bu taciz, açık açık namussuzluktur"

Söz konusu görüntüler için, "Bu bölücülüktür" diyen Ece Üner, şu ifadeleri kullandı:

Bu görüntüyü çeken hastalıklı zihniyetin yobaz, sıkma baş, bidon kafa diyenlerden bir farkı yoktur. Bu bölücülüktür. Düşman gördüğü siyasal islam korkusuyla beslenir ve siyasal islamı besler. Ve en kötü zararı gerçek Atatürkçülere ve Atatürk'e ve gerçek Cumhuriyet'e verir. Atatürkçülükten anladığınız bu mu ? Bu ülkede sağcı, solcu, ilerici, gerici, yoktur. Namuslu ve namussuzlar vardır. Bu taciz açık açık namussuzluktur

İşte Ece Üner'in o sözleri:

Ne olmuştu?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında metroda çekilen bir video ise tepkilere yol açtı. Bayram kutlamaları sırasında bir metroda kameraya yansıyan görüntüde, cübbeli bir adama özellikle kamera açısına alınıp zoom yapıldı. Sosyal medyada bu görüntünün yayılmasıyla birlikte, videoya sert tepkiler geldi. Vatandaşlar görüntüyü "Terbiyesizlik" olarak nitelendirdi.

İşte o anlar:

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 21:34

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER