Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 yıla ışık tutacak bildirgeyi açıklayacak

Tarihin en geniş katılımlı 3. Tarım ve Orman Şurası yoğun katılımla tamamlanırken, Tarım ve Orman Bakanlığı'na gelen 30 bin öneri 611 kişi tarafından incelendi. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak sonuç bildirgesi, tarım ve ormancılıkta önümüzdeki 25 yıla ışık tutulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 yıla ışık tutacak bildirgeyi açıklayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, tarım ve orman sektörünü daha ileriye taşımak amacıyla gerçekleştirilen Tarım Orman Şurası sonuç bildirgesinin bugün (21 Kasım 2019 Perşembe günü) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı bildirildi. 

30 bin öneri, 611 kişi tarafından incelendi

Tarım ve Orman Şurası'nın 15 yıl aradan sonra toplandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Oluşturulan web sayfası, SMS ve diğer iletişim mecralarıyla tarım ve ormanın yarını için yaklaşık 30 bin öneri geldi. Gelen bu öneriler 611 kişiden oluşan 21 adet çalışma grubunda tek tek incelendi. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımız, akademisyenlerimiz, bu çalışmalara bizzat katıldılar.

Komisyon raporlarını hazırladı

18 Kasım'da başlayan ve 3 gün süren 3. Tarım Orman Şurası'nda ise 21 komisyon, hazırlanmış olan Çalışma Belgelerinde yer alan hedef ve stratejiler üzerinde çalışarak komisyon raporlarını hazırladı. Hazırlanan bu komisyon raporları ise toplam 550 kişiden oluşan komisyon üyeleri tarafından oy çokluğu esasına göre kabul edilerek tutanağa bağlandı ve Şûra Başkanlık Divanı'na teslim edildi.

Sonuç bildirgesi gelecek 25 yıla yön verecek

Tüm bu bilgiler ışığında çok geniş bir katılımla tamamlanan 3. Tarım Orman Şurası sonunda ortaya çıkan sonuç bildirgesi ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yarın (21 Kasım 2019 Perşembe günü) yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulacak. Şura ile tarım ve ormancılıkta, önümüzdeki beş yıl planlanacak ve gelecek 25 yıla ışık tutulacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 00:57

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER