'Covid'li Kaynana Karantinaya Uymadı: Düğündeki Herkesi Yaktı

Covid-19 tanısıyla evde karantina altına alınan düğün sahibi anne, kızının mutlu gününde ev karantinasına uymayıp düğüne katıldı. Düğüne gelenlerde Covid-19 belirtileri ve testlerinin pozitif çıkması üzerine yapılan filyasyon çalışması ile hastalığı yayanın, "Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez" diyen kızın annesi olduğu belirlendi

'Covid'li Kaynana Karantinaya Uymadı: Düğündeki Herkesi Yaktı

Bursa'da, Yenidönem Gazetesi'nin haberine göre, olay geçen hafta Yıldırım ilçesinde yaşandı. Covid-19 testi pozitif olan düğün sahibi kızın annesi, "Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez" diyerek bu durumu davetlilerden gizledi. Ancak bir süre sonra düğüne katılan misafirlerin bazılarında semptomlar ortaya çıktı.

EV KARANTİNASINA ALINMIŞ UYMAMIŞ

İHA'da yer alan habere göre filyasyon ekipleri, ifadelerine başvurdukları hastalara, "Nerelere gittiniz, en son hangi toplu davete katıldınız, kimlerle temas ettiniz" sorularını yönelttikten sonra test yaptı. Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından düğün sahipleri araştırılmaya başlanınca, düğün sahibi kızın annesinin pozitif vaka olduğu ve ev karantinasına alındığı belirlendi.

TEMAS YERİ DÜĞÜN ÇIKTI

Hastalık, düğüne katılan konuklara gelinin annesinden bulaşırken, resmi kayıtlara da 'Temas yeri düğün' olarak geçti. Pandemi döneminde vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla insanların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması, düğün, konferans, seminer ve toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi başta olmak üzere birçok farklı tedbir alınmıştı.

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER