Camide dua eden hırsızlar, yardım paralarını çaldı

Bir camiye girerek dua ediyormuş gibi yapan hırsızlar, imamın kilitli odasını kırarak yardım için toplanan paraları çaldı. Cemaat, hırsızlık vakasının son günlerde ikinci kez gerçekleştiğini dile getirdiler.

Camide dua eden hırsızlar, yardım paralarını çaldı

Bursa'da şehir merkezindeki bir camiyi mesken edinen hırsızlar, iki kez hırsızlık yapmak için geldi. Camiye giren hırsızlar önce cep telefonlarını şarja taktı, sonra ellerini açıp dua etti.

Yardım paralarını çaldılar

Daha sonra hırsızlık yapmaya başlayan hırsızlar, önce yardım kutusunu kırıp içindeki paraları çaldı. Daha sonra imamın odasına yönelen hırsızlar, kilitli kapıyı ayaklarıyla kırıp, buradaki takvim paralarını da çaldı. Hırsızların dua etmesi, yardım kutusunun içindeki paraları çalması ve imamın odasının kapısını kırması güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

İşte o anlar:

Cemaat hırsızlıklardan bıktı

Hırsızların caminin içindeki rahat tavırları bu kadar da olmaz dedirtti. Hırsızlar yardım kutusu ve takvim para olmak üzere toplam 800 lirayı çalarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri camide inceleme yapıp, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Cemaat ise camilerini ikinci defa soyan hırsızlara tepki gösterdi.

Polis hırsızları yakaladı

Polis ekipleri çalışmalarının ardından hırsızların Z.T. ve B.S. olduğunu belirledi. Ekipler şüphelileri saklandıkları evde yakalayarak gözaltına aldı. İki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 23:42

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER