Bodrum'da korkutan yangın

Bodrum Turgutreis'de makilik alanda meydana gelen yangın, ilçede geceyi gündüze çevirdi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere birçok teşkilat, yangına müdahale etti.

Bodrum'da korkutan yangın

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çıkan yangın, geceyi gündüze çevirdi. Turgutreis Mahallesi de otluk ve makilik alanda meydana gelen yangın, geniş bir bölgede etkili oldu.

Yangın rüzgarın etkisiyle yayıldı

Bayrak Tepe mevkisinde akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. Otluk ve makilik alanda başlayan yangın, kısa süre içinde rüzgarında etkisiyle geniş bir alana yayıldı. 

Yangının ihbar edilmesi üzerine Turgutreis'in yanı sıra Bodrum'un diğer mahallelerinden çok sayıda itfaiye ekibi yangın yerine sevk edildi.

Bütün ekipler seferber oldu

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Söndürme çalışmalarına AKUT Bodrum ve Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri de destek verdi.

Müdahalede zorluklar yaşandı

Kimi vatandaşlar söndürme çalışmalarını endişeli gözlerle izledi. Ekipler, arazinin sarp olması nedeniyle müdahale etmede zaman zaman zorluk yaşadı. Alevler Turgutreis, Gümüşlük, Akyarlar, İslamhaneleri mahallelerinden görüldü.

Başkan Aras yangın yerine gelerek bilgi aldı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yangın duyar duymaz bölgeye geldi. Yangını yerine inceleyen Aras, itfaiye ekiplerinden bilgi aldı.

Yangın bölgesinde de inceleme yapan Belediye Başkanı, yangının geniş bir alana yayıldığını belirterek "Şu an Turgutreis Karabağ bölgesindeyiz. Dağlık alanda çıka bir yangın. Genelde makilik bir bölge. Meskun bir mahal değil. Ancak çok sarp bir yerdeyiz. İtfaiye ekipleri müdahale ediyor. Yol olmadığı için ekipler bir yere kadar müdahale ediyor. Şu an rüzgar yok. Muhtemelen kısa süre sonra kontrol altına alınacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 03:03

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER