Bakanlık: Ekmeğimizi Suriyeli kardeşlerimizle paylaşıyoruz

Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekatı ile terör unsurlarını temizlediği Suriye'nin Resulayn kentinde, yerel halka sağlık ve gıda yardımını sürdürüyor.

Bakanlık: Ekmeğimizi Suriyeli kardeşlerimizle paylaşıyoruz

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı ile terörün izlerinin silindiği ve Resulayn'da hayatın normale dönmesi için çalışmalara devam edildiğini açıkladı. Resulayn'da Mehmetçiğin küçük çocuklara hediyeler vererek yüzlerini güldürmeye devam ettiği bildirildi.

"Resulayn'da hastalara sağlık taraması yapılıyor"

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Barış Pınarı Harekatı ile terörün izleri silinirken Resulayn'da hayatın normale dönmesi için çalışmalar devam ediyor. Pek çok noktada sağlık taraması yapan, insani yardımlara erişimi sağlayan Kahraman Mehmetçiğimiz, günlük olarak yaptıkları ekmekleri Suriyeli kardeşlerimizle paylaşıyor.

Bu kapsamda Resulayn'da Cantemir Garbi ve Es Safeh köylerinde hem ihtiyaç sahiplerine yardımlar dağıtıldı hem de hastalara sağlık taraması yapılarak tedavi hizmeti verildi.

Mehmetçiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin terör baskısı olmadan kendi topraklarında güven içinde yaşayabilmeleri için çalışırken terör mağduru çocukları da unutmadı. Çocuklarla birlikte vakit geçiren askerlerimiz, küçük hediyelerle çocukların yüzlerini güldürmeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 07:00

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER