ALES sonuçları açıklandı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) sonuçları açıklandı. Sonuçlar, ÖSYM resmi sitesinden duyuruldu.

ALES sonuçları açıklandı

22 Eylül tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) sınavı sonuçları, ÖSYM resmi sitesinden duyuruldu. Sonuçlar yine ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden, "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden kontrol edilebilecek.

Site, fazla yoğunluktan kilitlenebilir

Sınava giren adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlarını öğrenebilecekler. 

Yüzlerce aday, sınav sonucunu kontrol etmek için siteye giriş yapacağından, siteye erişimde küçük çaplı gecikmeler hissedilebilir.

Kötü amaçlı siteler konusunda uyarı

ÖSYM tarafından, sınav sorgulama adresinde, kötü amaçlı sitelere karşı uyarıda bulunuldu. ÖSYM, sınav sonucunu kontrol etmek isteyen adayların, adres çubuğunda "https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=" yazmaması durumunda T.C. kimlik numaralarını girmemelerini istedi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaranızın ve şifrenizin hiç kimse ile paylaşılmaması ve ÖSYM dışındaki sitelere girilmemesi gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkabilecek olumsuzluklardan adayın kendisi sorumlu olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 09:50

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER