Akdeniz Üniversitesi'nin 1 milyon liralık kapısı atıl kaldı

Antalya'da 1 milyon 94 bin TL'ye inşa edilen Akdeniz Üniversitesi Doğu Kapısı, Emniyet ile Rektörlük anlaşamaması nedeniyle kapalı tutuluyor. Kapının açılmaması nedeniyle Kepez ve Muratpaşa bölgesinden kampüse giriş yapan öğrencileri zor durumda bırakıyor.

Akdeniz Üniversitesi'nin 1 milyon liralık kapısı atıl kaldı

Akdeniz Üniversitesi Meltem girişinde bir yılı aşkındır yapımı süren, geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan Akdeniz Üniversitesi Doğu Kapısı'nın açılmama nedeni ortaya çıktı.

Emniyet ile Rektörlük anlaşamadı

Antalya Sokakları'nda yer alanhabere göre, Doğu Kapısı'nın yapımının tamamlanmasıyla, Akdeniz Üniversitesi'nin batısına taşınan Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün kampüs içerisinden transit geçiş istediği, bu isteğin Rektörlük tarafından uygun bulunmayarak reddedildiği, Emniyet'in fiili geçişine mahal vermemek için de kapının yapımı tamamlanmış olmasına rağmen kapalı tutulduğu öğrenildi.

Kullanılmayan kapı 1 milyon liraya yapıldı

Proje değeri 1 milyon 94 bin TL olarak açıklanan kapı, tartışmalara neden olmuştu. Yapımı tamamlanan kapının Emniyet'in tutumu nedeniyle kullanıma açılmaması, Kepez ve Muratpaşa bölgesinden kampüse giriş yapanları zor durumda bırakıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 00:08

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER