Adnan Oktar mahkemedeki kadınlara 'Çok güzelsiniz' dedi

Dini, kendi çıkarları için kullanarak suç örgütü kurmaktan ve insanları dolandırmaktan yargılanan sosyete hocası Adnan Oktar'ın mahkemedeki duruşmasında ilginç anlar yaşandı. Oktar, duruşmaya ara verildiği esnada tutuklu kadın sanıklara "Çok güzelsiniz" diyerek güldü. Kadın sanıklar ise Oktar'a alkışlarla yanıt verdi.

Adnan Oktar mahkemedeki kadınlara 'Çok güzelsiniz' dedi

Cemaat lideri Adnan Oktar'ın kurduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturmada, haklarında dava açılan örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunma verme işlemleri sürüyor.

Mahkeme salonunda ilginç anlar

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'nde bulunan salonda yapılan duruşmada, ilginç anlar yaşandı.

Mahkeme heyetinin duruşmaya 10 dakika ara vermesi üzerine tutuklu sanık Adnan Oktar, salondan çıkarken tutuklu kadın sanıklara "Çok güzelsiniz" diyerek gülümsedi ve el salladı.

Parmağıyla 'susun' dedi ve gülümsedi

Bunun üzerine, 'kedicikler' olarak bilinen kadın sanıklar, Oktar'ı kısa bir süre alkışladı. Sosyete hocası da sanıklara gülümseyerek, parmağıyla sessiz olmalarını istedi. Oktar salona geri döndüğünde ise kadın sanıklara tekrar gülümsedi ve yerine oturdu.

Öte yandan 63 yaşındaki Oktar'ın, verilen arada diğer sanıklarla konuştuğu ve pos bıyık bıraktığı görüldü.

Esprileriyle kırıp geçirmişti

Uydudan yayın yapan A9 televizyon kanalında daha önce program yapan Adnan Oktar, yaptığı esprilerle sosyal medyanın dilinden düşmüyordu. İşte o esprilerden bazıları:

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 14:55

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER