ABD'de 28 yaşındaki deneyimli motosiklet sürücüsü Alex Harvill, dün motosikletiyle tehlikeli rekor denemesi sonucu hayatını kaybetti.

Alex Harvill, Washington eyaletinde yer alan Grant County Uluslararası Havalimanı'nda bir kez daha antrenman yapmak üzere motosikletine bindi. Motosikleti ile 106,98 metre mesafeyi atlamak isteyen Harvill'in hedefi Guinness Dünya Rekorları'nda 29 Mart 2008 tarihinde Avustralyalı Robbie Maddison'ın kırdığı rekoru kırmaktı.

Kötü sondan habersiz havalimanı yetkilileri o anları kamera kaydına alıyordu. Görüntülerde Harvill'in, motosikleti ile son sürat rampadan başarılı bir şekilde atladığı fakat yere inmek üzereyken motosikletinden fırlayarak, iniş rampasına çarptığı görüldü. Harvill kazada yaşamını yitirdi.

Fenerbahçe'nin yıldızı Arda Güler rekor bedelle Real Madrid'e transfer oldu! Fenerbahçe'nin yıldızı Arda Güler rekor bedelle Real Madrid'e transfer oldu!

Evli ve 2 çocuk babası olan Harvill, Alex Harvill, 6 Temmuz 2013 tarihli 90,69 metrelik bir toprak zemin atlayışı ile kendi Guinness Dünya Rekoru'na sahipti.