Fatih Terim atkılarını stada almayan personel kovuldu

Türk Telekom Stadyumu'nda geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray-Real Madrid maçında Fatih Terim'in adının yazılı olduğu atkıların tribünlere alınmadığı iddiaları üzerine açıklama yapan güvenlik şirketi, talimatları yanlış bir personelin işten çıkarıldığını duyurdu.

Fatih Terim atkılarını stada almayan personel kovuldu

Galatasaray'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid ile oynadığı karşılaşma öncesinde teknik direktör Fatih Terim'in adının yazılı olduğu atkıların Türk Telekom Stadyumu'na sokulmadığı iddiasıyla ilgili stat güvenliğini sağlayan Performans Grup adlı şirketten açıklama geldi.

Talimatları yanlış anlayan görevli kovuldu

Stayum güvenlik işlerini yürüten şirketten yapılan açıklamada, bir güvenlik görevlisinin talimatları yanlış anlamasından kaynaklı bir sorun yaşandığı ve güvenlik görevlisinin işine son verildiği belirtildi.

"Haberler gerçek değildir, sadece bir turnikede sıkıntı yaşandı"

"22 Ekim 2019 tarihinde Galatasaray ile Real Madrid'in karşı karşıya geldiği UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde yaşanan bir olay üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur" ifadeleriyle başlayan açıklama şu şekilde:

"Öncelikle belirtmek isteriz ki Sayın Fatih Terim'in adının yazılı olduğu atkıların kasıtlı olarak stada sokulmadığı yönünde çıkan haberler ve yapılan yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. 134 taraftar giriş turnikesi olan Türk Telekom Stadı'nın sadece G-9 turnikesinde gerçekleşen olay tamamen, şirketimize bağlı olarak çalışan o bölgeden sorumlu güvenlik görevlisinin verilen talimatları yanlış anlamasından kaynaklanmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece stadın bir turnikesinde yanlış anlamadan dolayı gerçekleşen münferit olay ile Galatasaray Spor Kulübünün hiçbir ilgisi yoktur. Bu olaya sebebiyet veren güvenlik görevlisinin şirketimiz tarafından görevine son verildiğini bildirir, yaşananlar nedeniyle özür dileriz."

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER