Milli Görüş'e yakın yazardan çarpıcı iddia: "Sağlık sorunları var"

Sedat Peker, AK Parti'nin iç işlerini karıştırdı. İddia Milli Görüş geleneğine yakın yazar Fehmi Çalmuk'tan geldi: AK Parti'de bir grup Erdoğan sonrası formüller arıyor.

Milli Görüş'e yakın yazardan çarpıcı iddia: "Sağlık sorunları var"

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker videoları tartışılmaya devam ediyor.

Sedat Peker onuncu videosu merak konusu olmuşken Milli Görüş'e yakın isim Yazar Fehmi Çalmuk, Politikadam'da "Kahpe Fakları" başlıklı çokk çarpıcı iddiaların yer aldığı bir yazı kaleme aldı.

AK Parti’yi ve parti içindeki grupları takip eden Çalmuk, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının içeride rahatsızlığa neden olduğunu, bazı önemli isimlerin, iddiaların odağında olan kişilerin istifa etmelerini talep ettiğini ifade etti.

ERDOĞAN’DAN SONRA NE OLACAK?

Erdoğan sonrası AK Parti ne olacak? AK Parti'yi kim yötenecek?

Yazar Fehmi Çalmuk, parti içindeki bir grubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrasını konuşmaya başladığını ileri sürdü.

Çalmuk’un kulis bilgilerine dayandırarak yazdığı yazıda, Erdoğan’ın sağlık sorunlarının giderek arttığını yazdı. Çalık iddialarını bir ileri boyuta taşıdı ve Erdoğan sonrası yeni yol haritasının tartışılmaya başlandığını söyledi.

İddiaya göre parti içindeki bir grubun ana gündemi şu sıralar ‘Erdoğan sonrası AK Parti, AK Parti sonrası siyaset’

“HAS PARTİ’DEN GELENLER…”

Çalmuk yazısını şöyle sürdürdü:

“Parti içinde HAS Parti’den gelenlerin birlikte hareket etmesi, etkinliklere birlikte katılmaları da bu iddiaların zemin bulmasına neden oluyor.

Elbette AK Parti kadrolarının olan olaylardan rahatsızlıkları konusunda etrafında hem fikir oldukları merkez “Milli Görüş” geleneği… Burada en önemli isim ise Oğuzhan Asiltürk… Erdoğan çizgisinden ayrılmadığı sürece onun yanında olacak.

HANGİ VEKİL KİME YAKIN?

Saadet yönetimi de giderek “Hayra motor, şerre fren” çizgisine geliyor. Temel Karamollaoğlu iki haftadır genel merkez de merkez karar yönetim kurulu üyeleriyle görüşüyor. Görüşlerini, önerilerini alıyor.

AK PARTİ’DEN KOPANLAR…

Bu geleneğin dışında İslami gelenek ise Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin çizgisinde… DEVA çizgisine ise daha çok Güneydoğu ve Doğu Anadolu Milletvekilleri yakın duruyor.

Elbette siyasetin merkezindeki Ak Parti, ununu eleyip asmış değil. Başlarında Erdoğan durdurdukça partiden ancak mercek altında olup operasyon çekilenler kopabilecektir…”

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 18:48

Sait Özseven


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER