'Gördüğüm en korkunç çocuk istismarı vakası'

Bir sınıf öğretmeni, öğrencilerinin uygunsuz görüntülerini izinsiz almak ve yayınlamak suçundan yakalanarak tutuklandı. Soruşturmayı yürüten polis, "Şimdiye kadar araştırdığım çocuk istismarı ile ilgili en korkunç vaka bu oldu" dedi.

'Gördüğüm en korkunç çocuk istismarı vakası'

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Essex bölgesinde sınıf öğretmeni olan 31 yaşındaki Daniel Chapman, siber polisin yaptığı çalışmalar neticesinde öğrencilerinin gizli fotoğraflarını illegal olarak ele geçirdiğinin tespit edilmesinin ardından gerçekleşen operasyonla gözaltına alınarak tutuklandı.

Öğrencilerinin uygunsuz fotoğraflarını paylaşmış

Chelmsford'da görev yapan öğretmen altı aylık soruşturmanın ardından 12 suçu birden itiraf etti. Dört yaşından küçük çocukların uygunsuz görüntülerini çektiği gibi bunları kendi bilgisayarlarında bulundurduğunu ve yine kendisi gibi sapıklarla paylaştığını itiraf eden öğretmenin bir daha eğitim vermesi yasaklanırken, 10 yıl boyunca seks suçlusu olarak kaydedileceği açıklandı.

"En korkunç çocuk istismarı"

Soruşturmanın başındaki isim olan Nick Riley, "Şimdiye kadar araştırdığım çocuk istismarı ile ilgili en korkunç sosyal medya mesajlaşmalarını gördüm. Kendisini saygın bir öğretmen gibi tanıttı ancak küçük çocukların uygunsuz görüntülerini bulundurdu. Yaptıklarının bedelini ödediği için çok mutluyuz" dedi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER