Eylemci, motosikletli polisleri peşinde koşturdu

Ekim ayında başlayan hükümet karşıtı protestoların sürdürdüğü Şili'de 23 kişi hayatını kaybetti. Protesto gösterileri sırasında gözaltına alınmak istenen bir eylemcinin, motosikletli polisleri atlatmayı başardığı anlar cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Eylemci, motosikletli polisleri peşinde koşturdu

Şili'de toplu taşıma ücretlerine yapılan zam ile başlayan hükümet karşıtı protestolar ülke geneline yayılmış, ülkenin tüm meydanlarında milyonlarca Şilili sokağa çıkmıştı. Hükümet 19-26 Ekim tarihleri arasında OHAL ilan etmiş, askerlerle sokak eylemlerine müdahale etmişti.

23 kişi hayatını kaybetti

Şilili resmi yetkililer tarafından yapılan açıklamada yaşamını yitiren 23 kişinden 16'sının yağma ve kundaklama olaylarında, 5'inin güvenlik güçleriyle çatışma nedeniyle ve 2'sinin de gözaltına alındıktan sonra karakolda öldüğü belirtildi.

Beş motosikletli polisi peşinde koşturdu

Protesto gösterileri sırasında gözaltına alınmak istenen bir eylemci, motosikletli polisleri atlatmayı başardı. Cep telefonu kamerasına yansıyan olayda, eylemci çitlerden atlayarak motosikletlerin giremeyeceği bir alana doğru koşarak uzaklaşıyor.

İşte o anlar:

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 20:26

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER