HepsiBurada, Trendyol ve N11'e siber saldırı düzenlendi

Cuma indirimlerinde milyonlarca tüketicinin kredi kartıyla alışveriş yaptığı HepsiBurada, N11, Trendyol, Morhipo, Defacto gibi belli başlı bazı e-ticaret sitelerine siber saldırı düzenlendiği ve kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin ele geçirildiği iddiası, sosyal medyaya bomba gibi düştü.

HepsiBurada, Trendyol ve N11'e siber saldırı düzenlendi

Sosyal medya platformlarında dolaşmaya başlayan bir ses kaydında, aralarında Trendyol, HepsiBurada, Morhipo, N11, Defacto gibi sitelerin hack'lendiği ve kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalındığı iddia ediliyor. Söz konusu olayın 'Siberdeyiz' isimli bir internet sitesinin yapmış olduğu haber sonrasında duyulduğu öğrenildi.

Sosyal medya çalkalanıyor

Mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta dolaşmaya başlayan ses kaydı, bahsi geçen site kullanıcılarını telaşlandırdı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan online alışveriş sitelerinin hack'lendiği ve kredi kart bilgilerinin çalındığı iddiası birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından dile getirildi.

Kredi bilgileri çalındı mı?

Defacto'ya yakın kaynaklardan öğrenildiği söylenilen bir diğer habere göre, şirket herhangi bir müşteri bilgisinin hack'lenmediğini, sadece siteye giriş bilgisi ile ilgili bir problemin olduğunu belirtti.

Cuma indirimlerinde milyonlarca alışveriş yapıldı

HepsiBurada, Trendyol, N11 gibi şirketlerden ise şu an için sadece iddia olarak nitelendirilen konuyla alakalı henüz bir açıklama yapılmadı. Ülkemizde Efsane Cuma olarak adlandırılan dünya genelinde ise Black Friday ismiyle bilinen alışveriş günlerinde konuyla alakalı bahsi geçen firmalar satış rekorları kırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 00:28

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 7 ay Önce

inci sözlükten saçma sapan okuduğunuz haberimi yaptınız :D
bunlar götüne don alsın önce :D
botnet ile site çökertmeye çalışan 3 - 5 velet kredi kartı bilgisinimi alacak :D
kendi sitelerine sahip çıkamayan veletler :D

SIRADAKİ HABER