Resmi internet sitesinde kullanıcılara sunulan yeni özellikler tanıtan WhatsApp, artık sohbet mesajlarının kilitleyebilme özelliği olduğunu duyurdu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, istedikleri mesajları kilitleyebilir veya sadece Face ID ve Touch ID ile açabilirler.

Öte yandan kilitlenen mesajlar; gizlenen mesajlar, arşivlenen mesajlar gibi ayrı bir sekmede görüntülenebilecek. Sohbet kilidi, yanlış olarak birkaç kez girildiğinde, "tüm eski mesajların silinmesi" ile açılabilme özelliğine sahip olacak. Bu özelliklerin yanı sıra, kulanıcılar artık daha detaylı anketler yapılabilecek. 

WhatsApp kullanıcılarına güzel haber geldi! Yeni özellik: Mesajlar kilitlenebilecek!

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre, anketler üç yeni seçenekle geliştirildi. İlk seçenekte, anket sorularına yalnızca tek bir yanıt verilmesi zorunlu tutulabilecek. Eğer bu seçenek aktif hale getirilirse, katılımcılar birden çok yanıt vermeleri mümkün olmayacak. Ayrıca, sohbetlerdeki arama bölümü, anketler için filtreleme seçeneği sunacak. Böylece, sohbeti taramadan direkt olarak anketi görmek mümkün olacak.

Anketler için bildirimler de aktif hale getirildi. Bu sayede anketi oluşturan kullanıcı, kaç kişinin ankete katıldığını anlık olarak takip edebilecek.

Twitter yeni özelliğini duyurdu! Artık atılan tweetler… Twitter yeni özelliğini duyurdu! Artık atılan tweetler…

Bundan böyle, WhatsApp üzerinde iletmeye çalıştığınız bir mesajı açıklama yaparak iletebileceksiniz. Bu özellik, görseller ve belgeler için de kullanılabilecek.

WhatsApp, aslında yıllar öncesinde çoklu cihaz özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik artık dört cihaza kadar WhatsApp kullanımına olanak tanıyor.

WhatsApp kullanıcılarına güzel haber geldi! Yeni özellik: Mesajlar kilitlenebilecek!

Sohbeti tut özelliği, mesaj gönderenlere yeni bir süper güç sunacak. Sohbet içerisindeki mesajlar, her bir kullanıcının isteği doğrultusunda kaydedilebilecek. Mesajın size ait olduğu sürece, mesajın sohbette tutulup tutulmayacağını seçebileceksiniz.

Gönderdiğiniz bir mesajı sohbette tutmak isteyen kişi, bu durumla ilgili bir bildirim alacak ve isteği doğrultusunda bu imkana sahip olabilecek. Bu sayede, süreli mesajlar yalnızca sizin isteğiniz üzerine sohbette tutulacak ve süresi geçtiğinde otomatik olarak silinecek.

Kaydedilen mesajlar, "Tutulan Mesajlar" klasöründe görüntülenebilecek.

Editör: Gülşah Acun