Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için 72 ülkede kullanılan oylar Ankara'ya getirilmişti.

Oy verme işleminin tamamlanmasıyla yurt dışı oyları da sayılmaya başlandı. Yer darlığı nedeniyle sayım işlemleri uzun sürecek.

Cumhurbaşkanı ve 28'inci dönem milletvekili genel seçimleri için yurt dışı temsilciliklerinde kullanılan oylar, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar Merkezi'nde koruma altına alınmıştı.

Saat 17.00'de oy verme işleminin sona ermesi ile yurt dışı oylarının da sayımına başlandı. 

Ölümüyle hayranlarını yasa boğan Tina Turner'ın son röportajı ortaya çıktı: "Beni böyle olarak hatırlayın" Ölümüyle hayranlarını yasa boğan Tina Turner'ın son röportajı ortaya çıktı: "Beni böyle olarak hatırlayın"

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ali Uğuz konuyla ilgili açıklama yaptı. Uğuz şu ifadeleri kullandı:

"Yurt dışında 72 ülke, 5 bin 114 sandıkta kullanılan oylar, 5 kilitli kapıda muhafaza edildi. Oyları oradan aldık, sandık sayım kurulunun masalarına tek tek yerleştirdik. 1430 sandığa böldük her bir sandık kurulu 3-5 torba sayacak. Mesaimiz uzun, sayım da uzayabilir. Yurt içinde 1 saatte sayılacak sandık, bizde 2 saatte sayılabilir. Biz bunları saydıktan sonra veri giriş merkezine gireceğiz. Daha sonra bu girişlerimiz Yüksek Seçim Kurulu'nun ilgili birimine aktarılacak. Sonuçlar oradan öğrenilecek. Şu an burada 10 binin üzerinde insan mevcut"