Uzun süredir Çınarcık'ta yaşayan Yıldız Tezcan, çoklu organ yetmezliği rahatsızlığı sebebiyle vefat etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menzil tarikatı şeyhi için başsağlığı mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menzil tarikatı şeyhi için başsağlığı mesajı...

Yeşilçam'ın önemli isimlerinden Yıldız Tezcan hayatını kaybetti!

78 yaşındaki Tezcan, 3 ay önce fenalaşmış ve geçirdiği felç rahatsızlığı nedeniyle yatalak olmasının ardından bugün hayatını kaybetti ve İstanbul’da defnedileceği öğrenildi. 

Yeşilçam'ın önemli isimlerinden Yıldız Tezcan hayatını kaybetti!

YILDIZ TEZCAN KİMDİR? 

15 Mart 1945 tarihinde İstanbul’da doğumlu olan Yıldız Tezcan’ın babası Cemal Konca, Türkiye’nin ilk makyözleri arasındaydı. 9 yaşında müzik hayatına başlayan Tezcan ilk olarak “Orda Bir Köy Var Uzakta” şarkısını plağa okudu. İlk profesyonel plağını 1963’de Grafson Plak şirketiyle “Şahin İdim / Tosuno” adlı şarkıyla yaptı. En büyük yükselişini dönemin en büyük plak şirketi Odeon’la yaptığı anlaşma ve peş peşe yayınladığı plaklarla yaptı. “Esmerim, “Hele Dadaş, “Vur Sineme Öldür Beni, “Erzurum Dağları, Aman Dünya Ne Dar İmiş, “Mühür Gözlüm ve “Hastahane Önü İncir Ağacı” gibi şarkıları büyük ilgi gören Tezcan, yapımcıların da dikkatini çekti ve 1965‘te Ümit Utku‘nun “Gönül Kuşum” filminde Yılmaz Güney ile başrolü paylaştı.