Kedisi şişko olduğu için uçak kabinine alınmayınca sinsi bir plan yaptı

Riga'dan Vladivostok'a uçarken aktarma yaptığı havaalanına giden Mihail Galin isimli yolcuya, kedisini aşırı kilo nedeniyle uçağın kabin kısmına alamayacaklarını söylediler. Kedisini bagaj kısmına vermek istemeyen Galin, sinsi bir plan yaparak kedisini uçak kabinine almayı başardı.

Kedisi şişko olduğu için uçak kabinine alınmayınca sinsi bir plan yaptı

Rusya'nın Vladivostok kentinde yaşayan Mihail Galin, bir süre yaşadığı Letonya'nın başkenti Riga'dan evine uçmak için Moskova aktarmalı bir uçak bileti aldı. Riga'dan Rusya'nın başkenti Moskova'ya inen Galin, buradaki Şeremetyevo Havaalanı'nda check-in işlemlerini yaparken, havalimanı görevlisinin çantalarının hepsini tarttığını anlattı.

Şişman kedi, kilo sınırına takıldı

Anlattığına göre daha sonraysa kedisi Viktor'un içinde durduğu taşıma çantasını tartının üstüne koyan görevli, 10 kilogram olan kediyi, kendi tabiriyle şişko olduğu için kabin kısmına alamayacaklarını söyledi. Kedinin el bagajı olarak uçağın içine alınabilmesi için maksimum sekiz kilogram olması gerektiğini de ekledi.

Bagajda seyahat etmesini istemedi

Kabin kısmına alınmayacak olması, kedinin yanında sahibi olmadan bagajların yer aldığı kapalı alanda diğer yolcuların bavulları ile seyahat edeceği anlamına geliyordu.

"O anlar hayatı boyunca kabuslarına girecekti"

Facebook'ta yaptığı açıklamalarında Galin, "Kedimin bagaj kısmında sekiz saat boyunca hayatta kalamayacağını, kalsa dahi hayatının sonuna dek bu anların her gece kâbusuna gireceğini anlatma çabalarım bir işe yaramadı. Havaalanı görevlileri bana uymaları gereken kurallar olduğunu ve Viktor'un fazla kilolarının sorumluluğunu üstlerine almaya niyetleri olmadığını söylediler" diyor.

Kedisini uçağa bindirmek için plan yaptı

Nitekim Galin, kedisini ölüme göndermek istemediği için işlemlerini tamamlamadan check-in alanından ayrılmış. Ardından da check-in görevlilerini yanıltmak için Viktor'a çok benzeyen, ancak kilosu daha az olan bir kedi bulmaya karar vermiş.

Tartıya Phoebe çıktı, uçağa Viktor bindi

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, arkadaşlarının yardımlarıyla aradığı kediyi bulduğunu söyleyen Galin, check-in sırasında tartıya konulması için Viktor'a çok benzeyen kedi Phoebe'yi görevlilere teslim etmiş. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonraysa kabine alınmasına izin verilen taşıma çantasına kendi kedisi Viktor'u yerleştirmiş. Viktor ile sahibi Vladivostok'a bu şekilde uçmuşlar.

"Beslenmesine dikkat etsem de kilo aldı"

Komsomolskaya Pravda gazetesine demecinde Galin, kedisinin kaliteli bir diyet mama yediğini, ancak buna rağmen kilo aldığını söyledi ve ekledi: Kedim kendiliğinden büyük, herhalde kemikleri biraz iri. Şaka bir yana, kedimin biraz şişko olduğunun bilincindeyim, ancak onu belirli miktarlarda mama servis eden özel bir mama kabıyla beslemeye çalışıyorum.

"Kısırlaştırdıktan sonra böyle oldu"

Pek çok kedi kısırlaştırılmalarını takiben kilo alıyor. Bunda kısırlaştırılmalarının ardından değişen hormon dengelerinin ve dolayısıyla yeme alışkanlıklarının değişmesi etkili. Bu nedenle veterinerler, kedilerin kısırlaştırılmalarının ardından yedikleri mama tipi ve miktarına dikkat etmek gerektiğini, ayrıca çeşitli oyunlarla hareket etmelerini sağlamanın doğru olacağını söylüyorlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 04:11

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER