G.Saray'ın davetlisi Hataylı öğrenciler İstanbul'a hayran kaldı

Sebati Günenç İlkokulu öğrencileri, El Birliği Projesi kapsamında Galatasaray'ın davetlisi olarak Galatasaray-Başakşehir maçını Türk Telekom Stadyumu'nda izledi. İstanbul'u da gezen öğrencilere, projeyi destekleyen isimlerden biri olan ünlü oyuncu Sinan Çalışkanoğlu da eşlik etti.

G.Saray'ın davetlisi Hataylı öğrenciler İstanbul'a hayran kaldı

Hatay'ın Belen ilçesinde yer alan Sebati Günenç İlkokulu öğrencileri, El Birliği Projesi kapsamında Galatasaray'ın davetlisi olarak Galatasaray-Başakşehir maçını izledi, İstanbul'u gezdi.

Galatasaray'ın davetiyle maçı izlediler

Sınıf öğretmenliği yapan Osman Güneri'nin köy okullarındaki öğrencilere spor malzemesi kazandırmak ve sporu sevdirmek amacıyla başlattığı El Birliği Projesi kısa sürede büyük destek buldu. Bu kapsamda Sebati Günenç İlkokulu öğrencileri, Galatasaray'ın davetlisi olarak İstanbul'da ağırlandı.

İşte o keyfli anlar:

Megakent İstanbul'u gezdiler

Süper Lig'de Türk Telekom Stadyumu'nda dün oynanan Galatasaray-Başakşehir karşılaşmasını izleyen öğrenciler, bugün de İstanbul'u gezdi. Projeye destek veren dizi oyuncusu Sinan Çalışkanoğlu ve eşi Çiğdem Çalışkanoğlu da öğrencilere gezide eşlik etti. Etkinlikte Hatay Belen Sebati Günenç İlkokulu Okul Müdürü Celal Doğan, Sınıf Öğretmeni Osman Güneri ve Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu yer aldı.

"Öğrencilerim bugünü bir ömür boyu unutmayacak"

El Birliği Projesi kapsamında Galatasaray Spor Kulübü tarafından İstanbul'da ağırlandıklarını belirten öğretmen Osman Güneri, "Burada en büyük mutluluğu oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ve eşi Çiğdem Çalışkanoğlu sürprizimiz oldu. Çocuklarımıza daha önce video ve birçok destek sunan Sinan Bey ve Çiğdem Hanım'a çok teşekkür ederim. Aldığım en güzel öğretmenler günü hediyem oldu. Bu mutluluk öğrencilerimizin bir ömür boyu belki de en güzel hatırası olarak hayatlarında güzel bir tecrübe olarak yer edinecektir. Samimi ve sevgi dolu bu ziyaret için kendilerine teşekkür eder en kısa zamanda Hatay'a bekleriz. Onların artık Hatay'da 12 tane evi ve dostları olarak Hatay'a dönüyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 20:40

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER