Ender Saraç kimdir, kaç yaşında? Ender Saraç'ın koronavirüs (corona virüs) test sonucu çıktı

Diyetisyen Ender Saraç koronavirüs (corona virüs) şüphesiyle karantina altına alındı! Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ülkemizde de insanların ölümüne neden oldu. Virüse yakalandığı şüphesi olanlardan biri de ünlü diyetisyen Ender Saraç oldu. Üst solunum yolunda sorun yaşaması nedeniyle hastaneye başvuran Saraç, karantinaya alındı. Ender Saraç'ın corona virüs testi sonucu eşi açıkladı. Peki, Ender Saraç kimdir? Ender Saraç'ın sağlık durumu nedir? Corona virüse yakalandığı ileri sürülen Ender Saraç'ın son durumu haberimizde...

Ender Saraç kimdir, kaç yaşında? Ender Saraç'ın koronavirüs (corona virüs) test sonucu çıktı

Televizyon ekranların tanınan yüzü diyetisyen Ender Saraç koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı. Benan Saraç, eşinin üst solunum yolunda sorun yaşaması nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. Koronavirüs kontrolü yapılan Ender Saraç'ın test sonuçları belli oldu. Vatandaşlar, "Ender Saraç kimdir, kaç yaşında, nereli?", "Ender Saraç'ın sağlık durumu nedir?", "Ender Saraç corona virüsü mü oldu?" sorularının yanıtlarını merak ediyor. Detayları NEOHABER.net okurları için derledik...

CORONA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNULUR?

ENDER SARAÇ CORONA VİRÜSÜ MÜ OLDU?

Koronavirüs salgınının başladığı ilk gününden itibaren salgından nasıl korunacağını katıldığı yayınlarda anlatan diyetisyen Ender Saraç perşembe günü rahatsızlandı.

Ender Saraç'ın eşi Benan Saraç, Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Neler Olur Hayatta' programına telefonla bağlandı. Benan Saraç, üst solunum yolunda sorun yaşaması nedeniyle hastaneye başvuran Ender Saraç'ın karantinada test sonucunu beklediğini açıkladı.

Benan Saraç'ın açıklamaları şu şekilde:

"Biliyorsunuz ki, şuanda test sonucu pozitif çıkan hiçbir vakanın şehri bile açıklanmıyor. İnsanlar panik yaşamasınlar diye... Ve hasta mahremiyeti denilen bir şey var. Hukuki olarak bunun takipçisi olacağız. Bu konuda hastane çalışanlarının duyarlı olması gerekirdi. Hem işlerine olan saygıdan hem de hukuki olarak...Maalesef sadece bu konuda çok üzüldüm. Süreci her türlü detayı ile takip ediyoruz. Stres yapmayın. sonuç negatif de çıkabilir ama pozitife de hazırız. Yılların doktoru, tecrübe birikimi var."

ENDER SARAÇ'IN CORONA VİRÜS TEST SONUÇLARI BELLİ OLDU

Corona virüs teşhisi konulduğu iddia edilen Dr. Ender Saraç’ın test sonuçları çıktı. Benan Saraç, eşinin test sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı. Beklediğimiz sonuçlara ulaştık. E-devlet sistemine kaydı girilmiş. Ender'in sonucu negatif çıktı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programına telefonla bağlanan Dr. Ender Saraç, çok iyi olduğunu söyledi.

İşte Saraç'ın o açıklaması;

"Bomba gibiyim kahkahalarla gülüyorum çıkan haberlere. Ben hekim olarak örnek olmak istemiştim, nasıl davranılması gerektiği konusunda. Her şey iyi bomba gibiyim. Daha sonra detaylı açıklama yapacağım."

ENDER SARAÇ KİMDİR?

Ender Saraç, 1959 yılında İzmir'de doğmuştur. Bornova Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden doktor olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Erzurum ili İspir ilçesi Kırık Nahiyesi ve köylerinde yaptı.

Askerliğini tabip asteğmen olarak Çorlu'da Alay Tabibi olarak yaptı. Askerlik dönüşü İzmir'e giderek Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Aile hekimliği ihtisasını tamamladı.

1990 Yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Ender SARAÇ İzmir'den İstanbul'a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNIFORM Sağlık ve Estetik Merkezinde çalıştı.

1989-1995 yılları arasında İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan'da ayurveda vb. Hindu tıp bilimi konularında eğitim gördü.

1994 yılında Türkiyenin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan 'Hay Sağlık Merkezi'ni kurdu. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus'taki Doğa Arınma Merkezi'nin de kurucularındandır. Dr. Ender Saraç'ın ayrıca Türk Akupunktur Derneği'nin bir buçuk yıl süren kurslarını bitirerek aldığı, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı akupunktur sertifikası da bulunmaktadır.

İşyeri hekimliği sertifikası da olan Saraç, astroloji, meditasyon, reiki, NLP, yoga gibi çeşitli özel gelişim ve spiritüel eğitim programlarına da katılmıştır.

Ender Saraç, Show TV'de 2008 ve 2009 yıllarında 'Ender Saraç'la Sağlıklı Günler' Programı yaptı. CNN Türk,TRT 1 ve TRT Int, ATV gibi çeşitli kanallarda toplum sağlığını ilgilendiren konularda düzenli programlar da yapmıştır. Posta Gazetesi’nde sağlık konularında yazılar yazmaktadır. Özel Hay Polikliniği'nde çalışmalarına devam etmektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ender Saraç, 1988 yılında Sevgi Saraç ile evlendi. Özcan adında bir çocukları oldu. 2004 yılında boşanma davası açtı. Ancak eşi boşanmaya yanaşmayınca dava reddedildi. Saraç çifti de ayrı yaşamaya başladı. 2011 yılında boşanabildi.

Ender Saraç, Benan Kurtuluş ile 7 Ekim 2013 tarihinde evlendi. 2010 doğumlu Mikail adında bir oğlu ve 2014 şubat doğumlu bir kızı vardır.

Kitapları:

2001 – Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
2002 – Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
2005 – Doğanın Şifalı Eli
2007 – Ruhsal Gelişim ve Kader
2008 – Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın
2011 – İlaç Gibi Yemekler
2012 – Artık Ruhunu da Besle

ENDER SARAÇ KAÇ YAŞINDA?

Ünlü diyetisyen Ender Saraç, 2020 yılı itibariyle 61 yaşındandır.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER