Beşiktaş'a "Kedi ve köpek çıkabilir" tabelaları yerleştirildi

Yayaların ve araçların, sokak hayvanlarına dikkat etmesi amacıyla sosyal farkındalık projesine imza atan Beşiktaş Belediyesi, ilçe genelinde 42 noktaya "Kedi ve köpek çıkabilir" tabelası yerleştirecek.

Beşiktaş'a "Kedi ve köpek çıkabilir" tabelaları yerleştirildi

İstanbul'da Beşiktaş Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam alanlarına saygı duymak ve bu konuda insanların farkındalık duygusunu artırmak için sokak ve caddelere "Kedi ve köpek çıkabilir" tabelası yerleştirdi. Bu uygulama Beşiktaş'ın 42 farklı noktasında yer alacak.

"Kedi ve köpek çıkabilir"

Beşiktaş İletişim Ofisi'nin koordinasyonunda Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü iş birliğiyle yaya ve araçların, hayvanların yaşam alanlarına saygı duyması ve bu konuda hassasiyet duygusunu artırmak amacıyla Beşiktaş'ın sokaklarına "Kedi ve köpek çıkabilir" yazılı tabelalar asıldı.

42 noktaya tabela eklenecek

İlçenin kritik noktalarına şu ana kadar 26 tabela eklenirken, monteleme işlemi bittiğinde Beşiktaş'ın sokak ve caddelerinde sokak hayvanlarına karşı farkındalık yaratmak için 42 nokta "Kedi ve köpek çıkabilir" tabelaları ile donanacak.

"Dikkat sokak hayvanları çıkabilir!"

Beşiktaş Belediyesi, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dikkat! Beşiktaş'ta tüm sokaklarımızda can dostlarımız çıkabilir! Belediyemiz, araç sürücülerinin sokak hayvanları konusundaki farkındalığını artırabilmek adına, özellikle can dostlarımızın yoğun olarak yaşadıkları sokaklara 'Kedi & Köpek Çıkabilir' tabelaları yerleştiriyor" ifadelerine yer verdi.

İşte o video:

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 01:48

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER