Facebook ve Instagram yine çöktü mü?

Geçtiğimiz günlerde Instagram, Facebook ve Whatsapp'ta yaşanan sorun Instagram ve Facebook'ta Türkiye saatiyle 15.00 sularında tekrar yaşandı. Peki sorunun sebebi ne?

Facebook ve Instagram yine çöktü mü?

Instagram'a girmeye çalışan kullanıcılar fotoğraflara erişim sağlayamıyor. TSİ 14.30 sularında başlayan erişim problemi hem bilgisayar başından Instagram'a girenleri, hem de telefonundan uygulamaya erişmeye çalışanları etkiliyor. Peki Instagram'a ne oldu? Instagram çöktü mü? Türkiye'deki kullanıcılar erişim sorunundan etkileniyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram ve WhatsApp'ta yaşanan erişim sorunu tüm gün sürmüş ve erişim sorunun kaynağının siber saldırı olduğu anlaşılmıştı. Aradan kısa bir zaman geçmesine karşın Instagram ve Facebook'ta dünya genelinde yeniden erişim sorunu yaşıyor. Özellikle ABD genelinde hissedilen erişim sorununun Türkiye dahil Avrupa ülkelerinde de bazı bölgelerde küçük çapta yaşandığı dikkat çekerken, kullanıcılar Instagram'a girmeye çalıştıklarında ekrana fotoğraflar ya çok geç düşüyor ya da hiç açılmıyor. Facebook'ta ise giriş tamamen engelliyor.

Facebook geri bildirimi şöyle:

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER