UEFA asker selamını incelemeye aldı

EURO 2020 elemeleri H grubunda oynanan geçtiğimiz gün İstanbul'da oynanan Türkiye-Arnavutluk maçında milli futbolcularımızın Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla golden sonra verdikleri asker selamının, UEFA tarafından 'provokasyon' taşıyıp taşımadığına yönelik olarak inceleneceği açıklandı.

UEFA asker selamını incelemeye aldı

UEFA'nın, Arnavutluk maçını 90. dakikada bulduğu golle kazanan A Milli Futbol Takımımızın oyuncularının golün ardından kameralara verdiği asker selamını soruşturacağı duyuruldu.

Sözde 'provokasyon' incelemesi

UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, kendisine ulaşan İtalyan Haber Ajansı ANSA'ya konuştu ve bu sevincin sözde 'provokasyon' taşıyıp taşımadığını inceleyeceğini söyledi.

Gol sevincinde asker selamı vermişlerdi

EURO 2020 elemelerinde A Milli Futbol Takımımız, Arnavutluk'u son dakika golüyle mağlup ederken maç sonu büyük sevinç yaşanmış ve futbolcular, teknik heyet ile birlikte Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda askerlerimize destek olmak için asker selamı vermişti.

"Sevinci kontrol edeceğiz"

Philip Townsend, "Bu sevinci görmedim ancak bir provokasyon olabilir. Regülasyonlar politik ve dini farklılıklara yönelik hareketleri yasaklıyor. Kontrol edeceğimin garantisini verebilirim" ifadelerini kullandı.

İtalya'da da gündem olmuştu

İtalya'da gün içinde de İtalyan Senatör Roberto Calderoli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder ve Merih Demiral'ın Roma ve Juventus'tan gönderilmesini gerektiğini söyleyen küstah bir açıklama yapmıştı.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER