Türkiye - İtalya maçı sonrası spor yazarlarının yorumları olay oldu!

A Milli Takımımız, EURO 2020'nin açılış maçında İtalya'ya Merih Demiral (kendi kalesine), Immobile ve Insigne'nin golleriyle 3-0 gibi farklı bir skorla yenilerek turnuvaya kötü başladı. Spor yazarları Erman Toroğlu, Gürcan Bilgiç, Ahmet Çakar, Bülent Timurlenk, Ali Gültiken, Levent Tüzemen ve Ömer Üründül karşılaşmayı ortaya konan futbolu eleştirdi. Usta isimlerden Gürcan Bilgiç, teknik direktör Şenol Güneş'le ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Türkiye - İtalya maçı sonrası spor yazarlarının yorumları olay oldu!

ERMAN TOROĞLU - İTALYANLAR BİZDEN 2 KİŞİ FAZLA OYNADI

Bizim üst düzey takımlar, Türkiye'de her maça itiraz ediyorlar. Oyun kuralı ihlali var diyorlar, maçın tekrar edilmesi lazım diyorlar. Ben TFF'nin yerinde olsam, bu maç için itiraz ederdim UEFA'ya! Neden mi? Çünkü maç boyunca İtalyanlar bizden 2 kişi fazla oynadı. Seyrediyorum, biz sanki 11 kişiyiz, onlar ise 13 kişi..

Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar

Defansta her yerde onlar var, hücum da öyle! Futbol iki yönlü bir oyun. Hem defansı yapacaksın hem de hücum edeceksin. Biz dün hep defans yapmayı düşündük. Eğer sen takım olarak hücum edemezsen, bu sefer rakip senin üzerine gelir. Netice ne mi olur? Hem hücum ettikleri için hem de top onlarda olduğu için oynadıkları futboldan da keyif alırlar. Öyle de oldu.. Bizim futbolcularımız dün adeta eziyet çektiler. Topu alabilmek için koştular durdular. Bir de spikerlerin saçma sapan anlatımları ve yorumlarını duyunca, insan iyice kahroluyor. Hani maçı radyodan anlatsalar ve biz görmesek diyeceğiz ki, "Vay anasını ya, neler oluyor maçta!" Yahu biz aptal mıyız! Göstere göstere sahada neler yaşandığını izliyoruz, olacak iş değil!

 Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar

GÜRCAN BİLGİÇ - TRAVMANIN BÖYLESİ

Şenol Güneş turnuvaya katılan diğer takımlardan bir hafta önce ligi bitirtti. Düşünün; Lille üçlüsü bir hafta sonra geldiler Antalya'ya. Amaç; dün geceye hazır çıkmaktı. Böyle bir ciddiyetten ne anlarsanız anlayın, dün geceyi açıklamak çok mümkün değil. İlk yarı rakip kaleye "sıfır" kere yaklaşma başarısı (!) için mi? İtalyanlar'ın topu nasıl çevirip, baskı yapıp, atakları tehlikeli hale getirmelerini seyretmeleri için mi? Mancini ile birlikte bir türlü yenilmiyor İtalyanlar. Nasıl olduğunu anlamak için bir ay süresi vardı Şenol Güneş'in de ekibinin de oyuncularımızın da... Anlamışlar ama muhtemelen tümünü yanlış anlamışlar.

Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar 

Baskıdan çıkmanın tek yolu pas kalitesi iken, Yusuf, Kenan gibi handikapları hesaplayamamışlar. Cengiz hamlesi doğru. İrfan Can da öyle. Bire birde etkili oyuncusu ile ligin en iyi oyun kurucusunu oynatmadı. Tercihleri defansif de değil üstelik. Spinazzola ve İnsigne'yi kapatma üzerine kurguladık kendimizi. Mancini de Hakan'ı etkisiz hale getirip bizim atakların fişini çekti.

Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar 

AHMET ÇAKAR - BÖYLE OYNAMAYA HAKKIMIZ YOK

Bu kadro kalitesinin böylesine kötü futbol oynamaya hakkı yok. İnanın bana maç öncesi maket bir araba vardı. Topu aldı, çizgiden hakeme kadar getirdi ve hakem maçı başlattı. Bu minik maket araba kadar bile olamadık. Onun kadar topu tutamadık. Süremedik. Maalesef böylesine bir espri ile başlamak istemezdim ama hem skor kötü hem de ortaya konan, daha doğrusu konamayan futbol çok daha kötü. İlk yarı direnmeye çalıştık. Kapanıyoruz, Chiellini'nin kafa vuruşu dışında da İtalyanlar'a pozisyon vermedik ama rakip kaleye de gidemedik. Daha kötüsü topu tutamadık. Çok çabuk ve kötü yerlerde kaybettik, inanılmaz mahkûm oynadık. Orta sahamız çok kötü. Ne defansif ne de ofansif organizasyonun içinde yoklar.

 Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar

ALİ GÜLTİKEN - OYUNUN HİÇBİR TARAFINDA YOKTUK

Hayal kırıklığı bir başlangıç oldu. İlk yarıya baktığımızda kocaman bir boşluk görüyoruz. Kendi ceza alanımız civarında kaldığımız ve yalnızca onların oyununa engel olmaya çalıştığımız bir bölüm oldu. Rakip sahaya çıkamadık, rakip alanda top tutamadık. Orta alan oyuncularımızın hiçbir tanesini oyuna sokamadık ve rakip kaleye hiçbir tehlikemiz olmadı. İkinci yarı Yusuf-Cengiz değişikliği ile oyunu biraz daha rakip alana taşımayı planladık. Cengiz'in 1-2 tane bireysel konratağı var. Bunu biraz daha zorlayıp ön tarafta kalmayı biraz daha istesek de bunda da çok fazla başarılı olamadık. Daha da kötüsü öne doğru çıkma düşüncesi ilk yarıda yaptığımız çok katı savunmayı biraz olsun gevşetti.

Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar 

LEVENT TÜZEMEN - BAKÜ'YE BAKALIM

Bizim Çocuklar iyi oyunlarını maalesef Hollanda ve Norveç maçlarında kullanmışlar. Şenol Hoca oyuncularını zihinsel olarak doğru hazırlamamış. Bizim Çocuklar "Biz bu İtalya'ya kaybetmeyiz" inancı ve mücadele anlayışında değildi. Özellikle ilk 45'te İtalya önünde "Sefil" bir oyun oynadık.

Türkiye İtalya Euro 2020 yorumlar 

ÖMER ÜRÜNDÜL - HÜCUMDA ETKİSİZ, GERİDE HATALI

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın açılış maçında güçlü rakibimiz İtalya karşısında hiçbir varlık gösteremeyerek farklı bir yenilgi aldık. İlk yarıyı rakibin çok yoğun baskısı altında oynadık. İtalya ev sahibi de olmanın etkisiyle sürekli hücumu düşünüyordu. Onların önde etkili presleri karşısında geriden hiç çıkamıyorduk. İlk atak girişimimiz de ancak 35'inci dakikada gelişti. Takım olarak iyi değildik. Tabi bunda formda, güçlü ve hırslı bir rakiple oynamamız da önemli bir faktördü. Örneğin en büyük hücum gücümüz olan Burak Yılmaz hem yalnız kaldı hem de tek olumlu parlama dahi yapamadı. Neden? Çünkü dünya çapında iki stoper karşısındaydı. Chiellini ve Bonucci... Bu maç bize İtalya'nın futbol seviyesinin bizden çok ilerde olduğunu da gösterdi.

Selçuk Uzun


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER