Türkiye EURO 2020'de gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller...

EUR0 2020’ye büyük ümitlerle gelen Türkiye, bu akşam hayati bir maça çıkacak. Peki Türkiye gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller…

Türkiye EURO 2020'de gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller...

EUR0 2020'ye büyük ümitlerle gelen Türkiye, bu akşam İsviçre ile gruptan çıkabilme umudunu kaybetmemek için hayati bir maça çıkacak.

Türkiye Euro 2020'de gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller...

Bu akşam Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de saat 19:00'da İsviçre ile karşılaşacak olan Milli Takım'ın kazanmaktan başka şansı bulunmuyor.

TRT'den canlı olarak yayınlanacak karşılaşmada iki takım da galibiyet için sahaya çıkacak. 6 gruplu turnuvada kural gereği ilk iki takım direkt gruptan çıkarken en iyi 4 üçüncü bir üst tura çıkmayı hak edecek.

BAŞKA ÇARESİ YOK

Oynadığı İtalya ve Galler karşılaşmalarından puan çıkaramayan Milli Takımımızın en iyi üçüncüler arasına adını yazdırıp bir üst tura çıkabilmesi için İsviçre'yi yenmek ve diğer maçların sonuçlarını beklemekten başka çaresi yok.

Türkiye Euro 2020'de gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller...

İŞTE O İHTİMALLER

İşte Türkiye'nin gruptan çıkabilmesi için gerekenler…

Bütün gruplara bakıldığında en kötü averaja sahip olan takım Türkiye. Türkiye'nin bu dezavantajını kurtarabilmesi için İsviçre'yi en az iki farkla yenmesi gerekiyor.

Türkiye Euro 2020'de gruptan nasıl çıkar? İşte ihtimaller...

Böyle bir olasılıkta İskoçya ile Hırvatistan beraber kalırsa, Belçika, Finlandiya'yı en az üç farkla mağlup ederse ve Rusya da Danimarka'ya yenilmezse Türkiye en iyi üçüncüler arasına adını yazdırarak gruptan çıkabiliyor.

Türkiye'nin İsviçre'yi tek farkla yenmesi durumunda ise şu ihtimallerin olması gerekiyor:

Slovakya İspanya'yı mağlup edecek.

İsveç Polonya'ya yenilmeyecek.

Hırvatistan ile İskoçya berabere kalacak.

Son maçlar öncesi gruplardaki puan durumu şöyle… 

TÜRKİYE'NİN İLK 11'İ

Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Kaan Ayhan, Mert Müldür, Ozan Tufan, İrfan Can Kahveci, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Burak Yılmaz. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 18:04

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER