TFF'den 19.05'li Fatih Terim açıklaması

Fatih Terim'e verilen 4 maçlık men cezasının PFDK tarafından 19.05'te açıklandığı iddiası üzerine TFF, ekran görüntüsü paylaşarak açıklamada bulundu.

TFF'den 19.05'li Fatih Terim açıklaması

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e sportmenliğe aykırı sözlerinden dolayı 4 maç men ve 19 bin TL para cezası vermişti. Sarı-kırmızlı camianın büyük tepki gösterdiği kararın, 19.05'te kamuoyu ile paylaşıldığı iddia edilmişti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 1905'in kendileri için kutsal olduğunu belirtmiş, açıklama saatinin 19.05'te yapılmasının Federasyon'a yakışmadığını söylemişti.

"PFDK kararları Fatih Terim'e özel değildir"

19.05 iddiaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir açıklama yapıldı. PFDK kararlarının resmi internet sitesinde paylaşıldığı sayfanın ekran görüntüsünün yer aldığı duyuruda, açıklamanın 19.05'te değil 18.59'da internet sitesinde yayına girdiği, PFDK kararlarının Fatih Terim'e özel olmadığı, 35 kulübü kapsadığı ifade edildi.

TFF'nin 19.05 açıklaması şu şekilde:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 05.09.2019 tarihli ve 8 sayılı toplantısında alınan kararların kamuoyuna duyurulma saati ile ilgili çeşitli yorumlar yapılmaktadır.

Yapılan teknik inceleme ve araştırmaya göre; söz konusu Kurul kararları Medya İletişim Departmanı'na saat 18.58'de mail olarak iletilmiş, 18.59'da internet sitemiz www.tff.org'da yayınlanmıştır. Duyurunun web sitesinde yayınlandığı bilgisinin sosyal medya ekibine bildirilmesi sonrasında, web sitemizde yayınlanan haberin linki işlemlerin ardından sosyal medya hesabımıza da yüklenerek kamuoyu ile paylaşılmıştır.  

'PFDK Kararları' başlığı ile kamuoyuna duyurulan açıklama, kesinlikle ve kesinlikle sadece Galatasaray Kulübü ve Sayın Fatih Terim ile ilgili olmayıp 35 maddeden oluşan ve 35 kulübü kapsayan kararları içermektedir.

Normal akışı içerisinde gerçekleşen bu süreçle ilgili herhangi bir kasıt aranmamalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 02:26

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER