Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'nin itirazına ret

Fenerbahçe'nin, Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığına dair yaptığı başvuru, TFF Tahkim Kurulu tarafından reddedildi.

Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'nin itirazına ret

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin, Süper Lig'in 4. haftasındaki Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle yaptığı başvuruyu reddetti. 

"Başvurunun reddine karar verilmiştir"

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Futbol AŞ'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 01.10.2019 tarihli 13 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen, 17.10.2019 Perşembe günü saat 15.30'da Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin vekilleri Av. Özge Tokarlı Gündüz ve Av. Alper Pirşen ve Türkiye Futbol Federasyonu vekili Av. Hazer Akil'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde, TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin başvurusunun reddi ile kararın onanmasına oy birliği ile karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Kural hatası iddiasıyla Tahkim'e başvurmuşlardı

Sarı-lacivertli kulüp, söz konusu mücadelede kural hatası gerekçesiyle TFF Yönetim Kurulu'na yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine Tahkim Kurulu'na başvurmuştu.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER