Şenol Güneş: Böyle bir günde maç yapmak dahi zor

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-0 yendikleri Arnavutluk karşılaşması sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Şenol Güneş: Böyle bir günde maç yapmak dahi zor

A Milli Takımımız, EURO 2020 elemeleri 7. haftasında Arnavutluk'u 1-0 mağlup etti. Teknik Direktör Şenol Güneş şu ifadeleri kullandı:

Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Stresli bir maç oynadık, bütün taraftarlarımızı tebrik ediyorum, oyuncularımın alnından öpüyorum. Olağanüstü zor bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde stresli ve zor bir maç oynadık. Oyundaki eksiklerimizi, attığımız golle giderdik. Bütün taraftarlara teşekkür ediyorum. Aslında bu maçta çok da analiz yapmak istemiyorum. Futbol bile konuşmamamız gerekirken burada kravat konuşuyoruz. Sponsorumuz gönderdi. Bugün bunu giydim. Haftaya başka siyah giyeceğim. Bunlar çok anlamsız, gereksiz şeyler.

"Sözlerin anlam teşkil etmediği bir dönemdeyiz"

Şehitlerimiz var, şehitlerimize sebep olanlara, yattıkları yerde Allah daha beterini versin. Bu acıyı biz yaşarken, onların da bu acıyı tatmasını istiyoruz. Bu sürdürülebilecek bir şey değil, bundan beslenenler var. Dünyanın hiçbir yerinde insanlar ölmesin ama ülkemiz uzun yıllardır terörle mücadele veriyor. Askerimizin yanındayız, milletimizin yanındayız. Her gözyaşı, bizi üzüntüye boğar. Sözlerin anlam teşkil etmediği bir dönemdeyiz. Böyle bir günde maç yapmak dahi zor. Terör kendiliğinden ortaya çıkmıyor, bunu birileri besliyor. Besleyenleri de terör bir gün bulacaktır.

"Fransa maçı, rahat oynayacağımız bir maç olacak"

Fransa maçı rahat oynayacağımız bir maç olacak. Bir an evvel şampiyonaya gitmek isteyen oyuncularımız var. Beklenti yüksek. Oyuncularımız sonuçlara katkı yapmak istiyor. Arnavutluk maçına final maçı dedik. Oyuncularımız bir an önce Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyor. Oyuncuların bireysel analizini yapmayacağım. Rakibe hücum ettiğimizde çok top kaybı yaptık. Futbol adına kısır bir maç oldu. Kazanmak önemliydi, sonuçta da kazandık. Bütün oyuncuları tebrik ediyorum.

"Bu tip maçları kazanmak önemli"

Arnavutluk ilk maça göre daha kompak oynuyorlar. İkinci ve üçüncü bölgede etkili bir takım. Defansını rahat bırakırsanız, uzun toplarla etkili çıkıyorlar. Bu maçı da kazansalardı şansları olacaklardı. Fizik olarak da iyi bir takım. Bu tip maçları kazanmak önemli. Bu da bir tecrübe. Katıldığımızda bu tecrübe ikiye katlanacak. Oynayamayan oyuncu da oynayabilir. Oyuncularımız iyi, iyi niyetli. Fenerbahçe’nin sahasında bütün takım taraftarlarının desteğini vurgulamak gerekir. Ne renk olursa olsun.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 02:17

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER